Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Digitální a informační agentura (DIA) přebírá od 1. listopadu správu Registru obyvatel a Registru osob. Převodem pokračuje postupné soustřeďování sdílených informačních systémů státu pod DIA (𝕏).
Společnost Apple vydala nové verze operačních systémů pro svá zařízení: macOS 15 Sequoia, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2, watchOS 11 a iOS 18.
Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
if test $# != 2; then echo "Usage: $0 FILE.pdf PAGENO" exit 0 fi # Try to find fixbb which can be in some obscure place, like this script. FIXBB=$(which fixbb 2>/dev/null) if test -z "$FIXBB"; then FIXBB=$(dirname $0)/fixbb fi if test ! -x "$FIXBB"; then echo "Cannot find fixbb!" 1>&2 exit 1 fi # Check number of pages (and thus sanity of $pageno) inputfile="$1" pageno="$2" npages=$(pdfinfo "$inputfile" | sed -n '/^Pages:/{s/[^0-9]//g;p;Q}') if test "$pageno" -gt $npages -o "$pageno" -lt 1; then echo "Invalid page number $pageno, file $inputfile has pages 1-$npages!" 1>&2 exit 1 fi # Process basename="${inputfile%.pdf}" outname="$basename-page_$pageno" tmpfile="$outname.tmp.pdf" function cleanup() { rm -f "$tmpfile"; } trap cleanup EXIT pdftops -eps -f $pageno -l $pageno "$inputfile" - \ | grep -v "Produced by xpdf/pdftops" >"$outname.eps" $FIXBB "$outname.eps" ps2pdf "$outname.eps" "$tmpfile" pdfcrop "$tmpfile" "$outname.pdf"Vložení jednotlivých extrahovaných stran přes celou stránku v je už pdfTeXu snadné -- a strany očísluje TeX.
jedine, co me napada, je preexportovani do rastrove grafiky a zpet.
tzn. vyexportovat stranky do jednotlivych obrazku a potom pomoci imagemagicku pridat cislovani + znovu exportovat do PDFka (to by skriptem taky nemel byt problem). mozna imagemagick umi nac
vyexportovani do rastru:
convert soubor.pdf vysledek.png
bude mit za nasledek soubory vysledek-0.png vysledek-1.png...
vyexportovani do PDF:
convert soubor*.png vysledek.pdf
udela soubor PDF, kde budou stranky razene tak, jak jsou sazene od bashe.
zbytek je uz jenom otazka jednoducheho shell skriptu...
nerikam, ze nejake zpracovani primo v PDF neni - jen jsem ho nikdy nehledal a tohle je prvni, co me napadlo.
Můžeš využít pdftk . Funkce burst a background, případně stamp. Rozlož dokument na jednotlivé stránky. Číslování si připrav v jiném programu, vytiskni si pdf s tím číslováním. Rozlož ho a pak to dej všechno dohromady.
Ted uz to nejak dam do hromady.Jestli to budete nakonec řešit nějakým skriptem, vložte ho pak sem, prosím. Díky
Tiskni Sdílej: