Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
kdyz sem upgradoval na ubuntu 9.04 tak kvuli ati sem musel prejit na svobodne ovladace. Bohuzel nefunguji tak jak maji, kdyz nacita firefox nejakou stranku tak pres obrazovku problikavaji bile pruhy.
zkousel sem hromadu nastaveni co jsem nasel na netu ale ani jeden nezabral. ani ati, nebo radeon driver nezamezil tem otravnym caram. pruhy nedelal radeonhd ale ten zase nekak nezvladl xvideo.
nevi nekdo jak to osefovat?
Mas nejnovejsi open-source ovladace "ati" (ne "radeon/hd")? Popr. jestli mas X server 1.6.1. Ja mam x1250 a jsem z "ati" ovladaci spokojen.
Ale mohl bys udelat nasledujici: proved downgrade X serveru na verzi treba 1.4.2 a stahni ze stranek ATI proprientalni ovladac Catalyst 9.3 a nainstaluj to. Novejsi verzi ovladace nepodporuji "stary" karty.
downgrade je sice mozny ale co do budocna? ati driver mam snad aktualni. nejhorsi je ze s ati driverem me to na ubuntu 8.04 jelo uplne v pohode.
nejdriv kde4 a ted tohle.
tak jsem vyzkousel jeste mandrivu 2009.1 a dela to same s ovladacem ati. neni mozne ze to dela jen me.
Tiskni Sdílej: