OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Zdravím, mám problém. Mám doménu a na ni další weby v podsložkách.
V rootu webu mám tento .htaccess:
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.*)\.profiweb\.net [NC]
RewriteRule ^(.*) http://profiweb.net/$1 [R=301,L,QSA]
přepsání takto funguje, ale může mi někdo říci, proč se nepřepíše http://www.profiweb.net/blog/ na http://profiweb.net/blog/. V tom adresáři mám ještě jeden .htaccess, který mi pouze přepisuje index.php?p=1 na neco.p1.html.
Kde je problém? Díky
To podle mě neplatí (tedy alespoň v praxi).
V / mám jeden htaccess, který mi zajišťuje směrování jiné domény a ochranu před spamboty. Pak v podadresáři mám další htaccess, který mi přepisuje adresy pro SEO user-friendly. Tam mám ještě v jednom podadresáři další htaccess, který mi přesměrovává soubory. Všechny htaccess mi tedy platí, zajímalo by mě tedy, proč se mi nepřepíše ta adresa.
Tak jsem přemýšlel, jestli není problém v tom http host, jestli to nepotřebuje jinou proměnou, jelikož je to složka. Http host předává jen doménovou část nebo i to, co je za ní?
To se resi take pres DNS, zaznamem:
www A $IP
NN
No pochybuji, ze toto pres DNS vyresim. Mam nastavene *.profiweb.net A ip.ip.ip.ip a normale bez toho *. To tim podle mne nezaridim.
Tiskni
Sdílej: