abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1969 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: proftpd po xxxté

    2.6.2009 21:29 ForrestG | skóre: 3
    proftpd po xxxté
    Přečteno: 368×

    Zdravím vsechny,

    mam problem s prihlasovanim na proftpd.

    Přeložil jsem (./configure, make, make install) a spustil. Na konfigurak jsem ani nesahnul protoze vim ze je v nem jen uzivatel anonymous.

    Presto se mi nejde prihlasit. Jmeno davam "anonymous" heslo davam svuj existujici email. Netusim vubec kde je chyba. Preci kdyz je

    uzivatel anonymous tak mu jako heslo staci email ne? Nerozumim kde je chyba a uz se v tom hrabu dva dny a vysledek zadny, proto pisu sem i kdyz

    vim ze se to probiralo uz nekolikrat

     

    # This is a basic ProFTPD configuration file (rename it to
    # 'proftpd.conf' for actual use.  It establishes a single server
    # and a single anonymous login.  It assumes that you have a user/group
    # "nobody" and "ftp" for normal operation and anon.

    ServerName            "ProFTPD Default Installation"
    ServerType            standalone
    DefaultServer            on

    # Port 21 is the standard FTP port.
    Port                21

    # Don't use IPv6 support by default.
    UseIPv6                off

    # Umask 022 is a good standard umask to prevent new dirs and files
    # from being group and world writable.
    Umask                022

    # To prevent DoS attacks, set the maximum number of child processes
    # to 30.  If you need to allow more than 30 concurrent connections
    # at once, simply increase this value.  Note that this ONLY works
    # in standalone mode, in inetd mode you should use an inetd server
    # that allows you to limit maximum number of processes per service
    # (such as xinetd).
    MaxInstances            30

    # Set the user and group under which the server will run.
    User                nobody
    Group                nogroup

    # To cause every FTP user to be "jailed" (chrooted) into their home
    # directory, uncomment this line.
    #DefaultRoot ~

    # Normally, we want files to be overwriteable.
    AllowOverwrite        on

    # Bar use of SITE CHMOD by default
    <Limit SITE_CHMOD>
      DenyAll
    </Limit>

    # A basic anonymous configuration, no upload directories.  If you do not
    # want anonymous users, simply delete this entire <Anonymous> section.
    <Anonymous /root>
      User                ftp
      Group                ftp

      # We want clients to be able to login with "anonymous" as well as "ftp"
      UserAlias            anonymous ftp

      # Limit the maximum number of anonymous logins
      MaxClients            10

      # We want 'welcome.msg' displayed at login, and '.message' displayed
      # in each newly chdired directory.
      DisplayLogin            welcome.msg
      DisplayChdir            .message

      # Limit WRITE everywhere in the anonymous chroot
      <Limit WRITE>
        DenyAll
      </Limit>
    </Anonymous>

     

    Odpovědi

    Max avatar 2.6.2009 22:25 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proftpd po xxxté
    Ahoj, tak překládat proftpd jen s "./configure, make, make install" je pěkná šílenost. Tímhle si zkompiluješ proftpd a nic moc v sobě nemá.
    Pokud jsi anonymous, tak heslo není rozhodně email :). Bývá jen slušností ho uvést jako heslo, ale není to povinné.
    Také bych ti doporučoval, aby jsi si nastavil pořádný logování, aby jsi věděl, co se děje ;-). Tady přikládám kousek konfiguráku z připravovaného článku :
    ...
    ### Logujeme :
    TransferLog /var/log/proftpd/xferlog
    SystemLog   /var/log/proftpd/proftpd.log
    # Zaznamenavat vsechny sql dotazy (jen v pripade ladeni, jinak nedoporucuji zapinat) :
    #SQLLogFile /var/log/proftpd/sqllog.log
    
    LogFormat default "%h %l %u %t \"%r\" %s %b"
    LogFormat auth "%v [%P] %h %t \"%r\" %s"
    LogFormat write "%h %l %u %t \"%r\" %s %b"
    
    ### Zaznamenavat pristupy k souborum a adresarum :
    ExtendedLog /var/log/proftpd/proftpd.access_log WRITE,READ write
    
    ### Zapsat vsechna prihlaseni :
    ExtendedLog /var/log/profptpd/proftpd.auth_log AUTH auth
    
    ### Paranoidni uroven zaznamu :
    # ExtendedLog /var/log/proftpd/proftpd.paranoid_log ALL default
    ...
    
    Pokud tvrdošijně trváš na ručním kompilování, tak bych doporučil tyto parametry (odzkoušeno na debianu):
    ./configure --prefix=/usr --with-includes=/usr/include/postgresql:/usr/include/mysql 
    --mandir=/usr/share/man --sysconfdir=/etc/proftpd --localstatedir=/var/run 
    --libexecdir=/usr/lib/proftpd --enable-sendfile --enable-facl --enable-dso 
    --enable-autoshadow --enable-ctrls --with-modules=mod_readme --enable-ipv6 
    --enable-nls --build i486-linux-gnu 
    --with-shared=mod_unique_id:mod_site_misc:mod_load:mod_ban:mod_quotatab:mod_sql:mod_sql_mysql:mod_sql_postgres:mod_dynmasq:mod_quotatab_sql:mod_ldap:mod_quotatab_ldap:mod_ratio:mod_tls:mod_rewrite:mod_radius:mod_wrap:mod_wrap2:mod_wrap2_file:mod_wrap2_sql:mod_quotatab_file:mod_quotatab_radius:mod_facl:mod_ctrls_admin:mod_ifsession
    
    Pro tuto kompilaci jsou zapotřebí tyto balíčky :
    gcc g++ make bzip2 libmysql++-dev postgresql-server-dev-8.3 libldap2-dev libwrap0-dev
    
    Také bych ti nedoporučovával dávat "make install", jinak si zabordelaříš systém, jelikož "make uninstall" nejde ;-).
    Máš nějaké specifické požadavky, že nechceš použít distribuční verzi proftpd?

    Jinak toto je vtip? :
    Anonymous /root
    
    Máš založeného uživatele i skupinu ftp?
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    3.6.2009 21:22 ForrestG | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proftpd po xxxté

    Problem je v tom ze system ma jen par zakladnich balicku, je to v podstate jen LFS s par programama navic. Zadny balickovaci system atd. Proto musim vsechno kompilovat ze zdrojaku. Ver mi ze z toho taky nemam radost.

    Uzivatele i skupinu ftp tam samozrejme mam.

    4.6.2009 09:48 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proftpd po xxxté

    Co mas v logu toho ftp-ka, treba neco vykeca..

    NN

    4.6.2009 19:58 ForrestG | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: proftpd po xxxté

    Tak ti mockrat dekuju. S logama jsem v linuxu jeste nikdy nedelal, ale zacal sem se v tom stourat a zjistil sem ze u uzivatele ftp nemam nastaveny shell. Stacilo nastavit a uz to hraje jak ma.

    Jeste jednou diky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.