Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
dd if=/dev/sdd1 of=alix_part1.img dd: reading `/dev/sdd1': Input/output error 65376+0 records in 65376+0 records out 33472512 bytes (33 MB) copied, 45.49 s, 736 kB/sa v dmesgu mám
Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65376 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65377 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65378 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65379 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65380 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65381 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65382 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65383 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65384 Buffer I/O error on device sdd1, logical block 65385
Pokud to nepůjde před pár dny jsem si udělal img celé karty, šlo by z toho vypreparovat 1 oddíl, aby šel přimountovat?
Předem děkuji za vaše rady.dd má volbu noerror. Ale nevím, jestli ve výstupu udělá díru, nebo chybějící data prostě vypustí. Existuje upravená verde dd_rescue, která se na tyhle problémy specializuje.
Z obrazu celé karty je možné dostal samostatný oddíl. Přes fdisk si zjistěte, kde oddíl začíná, a pak přes losetup s parametrem -o si ze souboru udělejte blokové zařízení. Možná by to zvládlo i jádro přes partx samo (ale nevím, jestli umí odvozovat podzařízení z loop disku).
neudělá to díru, musíš použít i sync
dd if= of= ... conv=noerror,sync
Mám podobnej problém s RAIDem viz. http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/267818 .
Myslíte že by šlo zmíněný příkaz použít tak abych přetáhl data z jednoho disku kterej je zapojenej v RAIDu na novej záložní ?
Ještě existuje příkaz 'ddrescue'. Ten se dá někde vyhledat na netu. Ten kopíruje i když narazí na vadné sektory.
Mě to docela pomohlo.
Asi je to tohle:
http://www.gnu.org/software/ddrescue/ddrescue.html
Tiskni
Sdílej: