Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Pokračuji v řešení problémů s novou instalací Ubuntu, zjistil jsem, že např. v Totemu zvuk funguje, ale ve Skypu ne. Po zavření Totemu dále ve Skypu nefunguje, po restartu Skypu začne fungovat, ale jen na chvíli. To se děje i u jiných programů, Pidgin atd. Thunderbird při nové poště jen pípne. Zatím jsem přímou závislost nevypozoroval. Při chybových hláškách počítač jen pípne z reproduktoru na desce, to také asi není normální chování. Při restartu také jen pípne a zároveň s tím se vypne monitor, restart proběhne po 5 sekundách a monitor se zase zapne. Někdy se monitor nevypne a je vidět "odečítací" obrazovka Ubuntu, což by se se asi mělo dít vždy.
Zvuk po přihlášení chrčí, jako kdyby byl moc nahlas (ale hlasitý je normálně). S tím možná souvisý věc, kterou jsem zde už zmiňoval, když nastavím hlasitost v Ovládání hlasitosti přes cca 70 %, dochází ke zkreslení zvuku, k ořezu hlasitých tónů. Zdá se mi, že zkreslení tam je i při nižších hlasitostech, ale ne takové. Hlasitost v Totemu může být maximální, to nemá vliv. S Pulse se mi nedařilo směřovat zvuk na správnou zvukovku (na Audigy SE, druhá je integrovaná) a našel jsem, že není tak dobře kompatibilní se zvukovými kartami jako ALSA, tak jsem PulseAudio odebral.
Při odhlášení se často stane, že se jen vypne monitor a počítač zatuhne (např. Num Lock nereaguje).
Jak mohu zkontrolovat, že je vše potřebné odinstalované? A jak poznám, co programy používají? V Předvolbách zvuku Pulse není a vybrané mám u všeho Audigy SE SB0570 CA0106 (ALSA).
Je tam libpulse0, který potřebuje Krusader.
Mám dvě zvukovky a zvuk mi při nastavení na Automaticky detekovat hraje na integrované.
$cat /proc/asound/modules
0 snd_intel8x0
1 snd_ca0106
Nevím, co mám napsat do .asoundrc, aby se pořadí změnilo, případně co dalšího ty zvukovky potřebují mít nastaveno. Třeba to potom bude fungovat. Žádný konfigurák s pulse jsem nenašel.
Tiskni
Sdílej: