Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Cau, potreboval bych nejakou distribuci na i386 architekturu, neco jednoduchyho jako Archlinux. Arch pouzivam normalne na notebooku, ale mam naky starsi pc na ktery bych chtel taky linux ale Arch je jen na i686. No de mi o to aby to neinstalovalo zadny zbytecnosti, jen minimum bez grafickyho prostredi (vse co budu potrebovat si tam nandam sam). Tak napad me jedine tak gentoo (uz sem ho kdysi taky zkousel, ale to je celkem slozity na zprovozneni - aspon oproti archu :)) a mozna jeste debian (ale ten sem nikdy nezkousel a ani vlastne nevim jak minimalisticka je instalace). No pokud neco znate (nemusi to bejt ani zadnej mainstream) tak poradte. Dik
Pokud se nejedná o nějaký speciální stroj, ale obyčejné PC, pak je podle mého názoru jednodušší vyměnit střeva za něco jako 586 nebo 686. Výměna bude trvat kratší dobu a způsobí menší trauma, než roubování OS na starý pomalý střep. Já tyto staré kraksny používám jen s DOSem, tam ještě nadělají dost práce, Linux už je na ně moc velká darda.
Me zas tolik nejde o to jestli to ten stroj zvladne, ale spis mi slo o nejaky ekvivalent archlinuxu pro i386 architekturu.
Tak máte v tom PC mikroprocesor "386", "486", Pentium, Pentium II...? To je dost podstatný.
Sakra, koukám, že jsem asi špatně položil dotaz. Nejde mi vůbec o to na jakem konkretnim stroji to pojede. Jen bych rad nějaké distro ve stylu archlinux pro i386 architekturu ( proste distro které není omezené jen na nejnovější architektury jako arch ).
Debian GNU/Linux - 2.1.2.1. Procesory:
Jsou podporovány téměř všechny procesory řady x86 (IA-32), včetně všech variant a klonů procesorové řady Intel Pentium. To zahrnuje i 32 bitové procesory Athlon XP, Intel Pentium 4, Intel Xeon nebo Via C3.
Navzdory názvu architektury Intel x86 již Debian GNU/Linux lenny nepoběží na skutečných procesorech 80386 a nižších, protože od verze 3.1 Debian tyto procesory nepodporuje[2]. Samotný Linux neběží a nikdy neběžel na procesorech 286 a nižších. Všechny procesory i486 a novější jsou stále podporovány.
[2] Dlouho jsme se tomuto kroku bránili, ale nakonec to bylo nevyhnutelné kvůli kombinaci problémů v kompilátoru a linuxovém jádře (plus chybě v C++ ABI kompilátoru GCC). Debian GNU/Linux je stále možné na procesorech řady 80386 používat, ovšem vyžaduje to ruční kompilaci vlastního jádra a celého archivu, což překračuje tuto příručku.
Jako pozitivní důsledek tohoto kroku je fakt, že mnoho programů v Debianu nyní poběží rychleji, protože po zahození podpory starých čipů můžeme využít tři nové instrukce bswap, cmpxchg a xadd, které přidává procesor i486 uvedený v roce 1989. (Procesor i386 z roku 1986 tyto instrukce neobsahoval, a tedy je nemohly využívat ani debianí balíky.)
Tiskni
Sdílej: