Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Dobry den,
mam domaci server s Intel Atomem, na kterem mi bezi pouze cups server a nfs. Oddily ze serveru mam normalne pres mount pripojene na pracovni stanici. Pokud si chci napr. pustit nejaky film primo ze serveru, tak se stane, ze v nahodnych intervalech se film zastavi na cca 20 sekund a pote se znovu rozjede a cas filmu mezitim uplyne. Takhle se muze zastavit 2x behem 5ti minut nebo 1x za hodinu. Xine mi napise, ze zaznamenalo hodne ztracenych snimku. Logicke vysvetleni by bylo, ze je server zatizen, ale on bezi neustale maximalne kolem 5% vytizeni. Nedokazu si predstavit co by vyvolavalo takove jednorazove zatizeni. Setkal se nekdo s podivnym chovanim ? Sit je klasicky 100Mbit ethernet. Server bezi na Debian Lenny a pracovni stanice na Debian testing.
bezi neustale maximalne kolem 5% vytizeni
Zásadní je 5% vytížení čeho? Klidně může být 100% vytížení I/O za současného +- flákání procesoru. Musíš zjistit co přesně se děje během těch 20s. Na klientu i serveru prozkoumej logy a zjisti co se děje (iotop, iftop, MRTG, jnettop).
zkusil jsem vsechny programy co jsi mi doporucil a zjistil jsem, ze pri preruseni prehravani klesne v programu iotop cteni z disku 0 kB/s a potom se zase rozjede na 120kB/s-250kB/s (tim padem samozrejme prestane komunikace i v siti, ale problem je primarne nejspis v disku. Takze dalsi otazka - jak to resit ?
Nastává stejný problém i s:
$ mplayer -cache <kBytes> input.avi
Ahoj,
a zkusil jsi i jiny prehravac? Treba mplayer nebo vlc, pokud totiz prehravas normalni avi a ne zadny stream, tak by se tohle dit nemelo ani v pripade ze server bude pretizeny, nanejvis se film na chvilku stopne. Dalsi moznost je pouzit nfs na tcp protokolu, pak budes mit jistotu ze se zadne packety ztratit nemuzou.
Dalsi moznost je pouzit nfs na tcp protokolu, pak budes mit jistotu ze se zadne packety ztratit nemuzou.
Stejnou jistotu máš i s NFS na UDP, rozdíl mezi nasazením NFS nad TCP/UDP nespočívá ve "ztrácení paketů", ale v rychlosti. Protokol TCP je stavěný na znovuposlání ztracených paketů, kdežto u UDP se to musí řešit přímo v implementaci NFS.
Nebo si snad myslíš, že někdo jako Sun nasazuje v produkčním prostředí síťový FS, který nezaručí konzistenci dat. Navíc myslíš, že by se vůbec prosadil síťový FS, který by si na UDP nekontroloval ve vlastní režii zda-li protistrana všechna data úspěšně přijmula. Příště bacha na FUD.
Tiskni
Sdílej: