Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Dobry den, mam nasledujic skript, ktery je umisten v adresari ~/scripts/
#!/bin/bash while true; do date >> output.txt echo "Writing date to file (`date`)" sleep 1 done
Chci, aby se tento skript spustil hned po spusteni, aby se spustil v mem domovskem adresari a aby jeho vystup byl presmerovan do souboru redir.txt
Pouzivam distribuci Arch Linux a proto jsem do souboru /etc/rc.local zapsal toto:
#!/bin/bash # # /etc/rc.local: Local multi-user startup script. # cd ~/ ~/scripts/script.sh > redir.txt
Nyni kdyz restaruji pc, jedine co se stane je, ze se vytvori soubor redir.txt v adresari / a navic je prazdny. Co jsem prosim udelal spatne, ze tento postup nefunguje, tak jak bych potreboval?
/home/kudlak/scripts/script.sh > /home/kudlak/redir.txt
Předně nepoužívej ~
, ale absolutní cesty, navíc ber v potaz, že se init skripty vykonávají pod uživatelem root. A dále, že jsi dal do /etc/rc.local nikdy nekončící skript a zároveň čekáš na jeho dokončení tj. až se Ti ho povede spustit, tak zůstaneš při bootování viset, protože se bude čekat na jeho dokončení
Jinak Tvůj problém lze vyřešit pomocí crontab v režii uživatele:
$ crontab -e */1 * * * * /home/ondra/scripts/script.sh
A skript.sh očesat na:
date >> output.txt echo "Writing date to file (`date`)" > redir.txt
Nyní se Ti hned po startu systému bude 1x za minutu volat Tvůj skript a není třeba, aby visel v nekonečné smyčce.
Pokud chceš řešit jiný problém a tohle byl pouze Tvůj testík, tak nám rovnou nastiň co potřebuješ vyřešit, lépe se pak odpovídá...
Dekuji za reakce, pomohlo tam dat vsude absolutni cesty. S tim zacyklenim pri bootu nemate pravdu, skript se rozbehne, zapisuje do souboru redir.txt i output.txt a system normalne nabehne. Jedine s cim mam jeste problem je soubor output.txt. Ten se totiz tvori v adresari / a tam ho nechci. Jde nejak urcit, kde se tento soubor vytvori aniz bych to musel upravovat primo ve skriptu (nechci do nej cpat absolutni cesty).
Jinak co se tyce ucelu skriptu, je to toto samozrejme je maly testik, "pravy" skript je napsany v pythonu a v nekonecne smycce provadi urcite akce - scanuje adresy v lokalni siti a dela statistiky. Reseni pres cron nevidim jako prilis realne, jelikoz spoustet ho jednou za minutu je malo - za ten cas se uz mohlo provest x obratek cyklu a zde plati, ze cim vice, time lepe.
output.txt
našel :) Tak ten by měl vznikat v ~/ když jste se do něj přepnul, nevím proč to tak není.
echo ~
a pwd
.
S tim zacyklenim pri bootu nemate pravdu, skript se rozbehne, zapisuje do souboru redir.txt i output.txt a system normalne nabehne.
Tomu se mi nechce věřit, v tom případě by v Archlinuxu /etc/rc.local
fungoval jinak než na Debianu. U mě se s ním pracuje takhle (viz /etc/init.d/rc.local
):
do_start() { if [ -x /etc/rc.local ]; then [ "$VERBOSE" != no ] && log_begin_msg "Running local boot scripts (/etc/rc.local)" /etc/rc.local ES=$? [ "$VERBOSE" != no ] && log_end_msg $ES return $ES fi }
Tj. čeká se na jeho dokončení a vrací se návratová hodnota, takže pokud spustím nekonečnou smyčku na popředí, tak se bude čekat na její dokončení a boot/start služby nebude nikdy dokončen.
Tiskni
Sdílej: