Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.
TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.
Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.
Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.
Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).
Na Postfix serveru provádím kontrolu virů a spamů pouze prostřednictvím AVG. To vloží do X-hlavičky skore spamu. Od určitého skore označí program mail jako spam (např.92). Mám zjištěno, že od určitého skore - 96 jsou maily opravdu spamy. Maily s nižším skore bývají mylně označeny. Program sám (AVG 7.5) má možnost je jen doručit nebo smazat. Chtěl bych poradit se skriptem, který by zkontrolované zprávy se skore větším jak 96 posílal do schránky SPAM.
Zkoušel jsem nějaký "vzor" najít v dokumentaci Postfixu, ale nedaří se mi to uvést do funkce. Neřešil již někdo odobný problém a nemá takový skript již hotový? Poradí mi někdo jak to řešit?
Řešení dotazu:
Nevím jak donutit AVG aby po označení zprávy to procmailu předal. AVG je jako kontent_filter a vrací to zpět Postfixu.
procmail, Maildrop nebo něco podobného místo lokálního doručovatele zabudovaného v Postfixu. Ke čtení doporučuju How Postfix delivers mail a Postfix + Maildrop Howto (i když nepoužijete Maildrop, jde především o princip lokálního doručování).
Nevím jak donutit AVG aby po označení zprávy to procmailu předal. AVG je jako kontent_filter a vrací to zpět Postfixu.To je ale správné chování. Pokud chcete s tím dělat něco dalšího, tak změňte metodu lokálního doručení. Nevím to z hlavy, ale jsem si jistý, že jde nastavit, aby postfix místo zápisu do maildiru předal zprávu nějakému programu. To už může být procmail, nebo nějaký jednoduchý skript, který to správně rozřadí.
No a stakovým skriptem jsem chtěl poradit. Jsou nějaké nápady?
Tiskni
Sdílej: