Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ahoj všichni, vysnil jsem si server s Linuxem (CentOS 5) na kterém budu mít nainstalované vše co na serveru potřebuji (Samba,Apache,DNS, DHCP...) a navíc ve VMware server 1 budu mít WinXP do kterých se budu z nComputing terminálů Xtenda připojovat. Narazil jsem přitom na problém že potřebuji aby ty WinXP pracovaly se speciální síťovou kartou od Xtenda která slouží pro připojení tří terminálů. Ty WinXP tu kartu nevidí a odmítají cokoli instalovat. Napadá Vás někoho jak do vmware serveru 1 vnutit tu kartu aby jí mohly WinXP používat? Podobný problém bych ještě potřeboval vyřešit se zvukovým adaptérem včetně mikrofonu a s USB porty. Ty jsem ve vmware povolil ale na flešku to jaksi nereaguje. Napadá Vás někoho nějaké řešení? Díky moc předem za odpověď.
U síťové karty nepracuje guest systém přímo s hardwarem, místo toho pracuje s virtuálními síťovými kartami. Potřebujete, aby s tou kartou uměl pracovat host systém (Linux) a pak jen přidáte příslušné rozhraní v nastavení hardware pro guest systém (jako bridged).
Co se USB zařízení týká, tam je potřeba je poté, co je fyzicky připojíte a VMware je zaregistruje, je připojit pro virtuální stroj (Virtual Machine / Removable Devices / xyz / Connect).
Moc děkuji za odpověď, ta fleška už mi začala fungovat, ovšem hlásí to že může pracovat rychleji, že kontroler není USB 2. Trochu mě překlapilo že nejde nastavit automatické připojování, nebo nevím kde...
S tou kartou xtenda si zkusím nějak poradit, díky za návod.
Nebo použít vSphere 4 ESX a dedikovat tu sitovku skrze VMDirectPath, ale asi nehodlate takovy prodkut licencovat.
Děkuji za odpověď, nevím co je vSphere 4 ESX ale jestli je to nějaká verze vmware která se instaluje přímo na počítač, tak to bych asi použít nemohl. Potřebuji tam jak jsem psal i ten linux.
Myslím si, že ta Xtenda není síťovka, jen používá cat5 kabel a konektory. Stačí se podívat na jejich web, kde je na obrázku max. délka kabelu 10 metrů. Pokud bys zajistil pro vmware přímý přístup na PCI, pak by to asi šlo rozchodit. Možná viz http://communities.vmware.com/thread/192600
Díky za odpověď, skutečně to není klasická síťovka, dají se do toho zapojit třemi kabely tři xtenda terminály které jsou přes ty kabely i napájené (proto ta krátká délka). Díky za typ s přímým přístupem na PCI, zkusím to pohledat...
Tiskni
Sdílej: