abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1818 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Samba pro XP i stare win95 a WinCE

    11.7.2009 05:44 ok2zar | skóre: 19
    Samba pro XP i stare win95 a WinCE
    Přečteno: 399×

    Zdravim,

    leta pouzivam sambu jak pro W2K, XP, tak i pro staricke W95 a WinCE. Leta stejny konfiguracni soubor, ktery jen tupe kopiruji. Leta to fungovalo, ale ejhle, jakmile jsem z Debian ETCH presel na LENNY, tak prd. Teda W2K a XP samo funguji, ale nepripoji se mi W95 a WinCE, coz mi vadi asi nejvice. Mam starickou HP Jornada s WinCE 3.0 a vlastne jej pouzivam jen jako MP3 prehravac. Mam jej na nocnim stolku a posloucham MP3, ktere mam na serveru a pres sambu sdilene do staricke Jornady. Po upgrade z ETCH na LENNY se ale Jornada neprihlasi. Kdyz na sambe vypnu sifrovani hesel, tak se sice Jornada prihlasi, ale neni schopna pristoupit k zadnemu sdilenemu adresari/disku. Stejny stav na W95, ale tam me to zas tak netrapi, tam si vystacim s FTP klientem. Tady ale potrebuji plnou funkcionalitu pres sambu. Trapil jsem se s tim par hodin a nic. Skoda, ze LENNY nezapisu nic do syslogu, ani do logu samby, takze se nemam ceho chytnout.

    Takze pokud by mel nekdo tip na reseni meho problemu, rad jej uvidam.

    Odpovědi

    11.7.2009 08:29 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba pro XP i stare win95 a WinCE
    Zkuste přidat do smb.conf parametry.
    	lanman auth = yes
    	client lanman auth = yes
    
    11.7.2009 15:51 ok2zar | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba pro XP i stare win95 a WinCE

    Dekuji za odpoved, ale bohuzel je to stejna pisnicka - WinCE se neoveri - neustale dokola vyzyvaji k zadani hesla.

    11.7.2009 17:16 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba pro XP i stare win95 a WinCE
    Příloha:
    Posílám ještě celý konfigurák, který jede na Fedoře proti starým DOS klientům. Jen mimochodem, restartoval jsi po opravě konfigu tu sambu ?
    13.7.2009 12:00 pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba pro XP i stare win95 a WinCE
    Díky za ty dva výše uvedené parametry. Zkouším Debian Lenny a měl jsem problém se dostat přes smb:/ v KDE na "Okolní počítače". Viděl jsem sdílené složky počítače Win a na poč. s Linuxem jsem se nemohl dostat. Po přidání parametrů bez problémů.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.