UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.
Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.
V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.
Zdravím,
mám vytvořený image partition pomocí Partimage. Momentálně nejsem u toho počítače, odkud pochází záloha, ale potřebuji jeden soubor, co tam je. Vzpomněl jsem si, že mám právě tento image, ale jak z něho mohu získat jeden jediný soubor? Při zálohování pomocí Partimage jsem použil kompresi GZ, takže mám soubor backup.gz, když toto otevřu pomocí Správce archívu na Ubuntu 8.04, tak tam je ještě jeden velký soubor. Tento soubor jsem z toho archívu vytáhnul a zkusil jsem ho otevřít znovu se Správce archívů. Bohužel mi vyskočí chyba a ukáže mi to výstup z terminálu "gzip: /media/disk/MyBackup/backup: not in gzip format".
Jak tedy mohu dostat ten jeden soubor z té zálohy?
Našel jsem tento návod:
http://www.coolacid.net/the-news/134-restore-a-partimage-backup-to-loopback
Ale zasekl jsem se u bodu číslo 3. Partimage mi nabízí pouze /dev/sdX.
Tiskni
Sdílej: