Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní dospěl do verze 1.0.0.
LibreOffice Viewer je zpět na Google Play. Byl tam již dříve, ale kvůli chybovosti byl v roce 2020 odstraněn. Pravidelně aktualizovaný LibreOffice Viewer lze instalovat také z F-Droidu.
Byla vydána OpenMandriva Lx 5.0 s kódovým názvem Iodine. Po více než roce a půl od předchozí stabilní verze 4.3. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Ansel (GitHub) je program pro úpravu digitálních fotografií. Jedná se o fork Darktable. Autorem je Aurélien Pierre, bývalý vývojář Darktable.
nevim jak importovat stable verze z .tar.gz do gitu s svn a oznacit je za samostatny branchNeviem, či existuje nejaký "oficiálny" spôsob, ako sa také niečo robí, ale ja som niečo podobné riešil tak, že som "checkout-ol" commit, z ktorého vychádzala stabilná verzia, rozbalil som tú stabilnú verziu (do toho adresára, ktorý spravujem pomocou git) a všetky zmeny som commit-ol (takže to začlenenie potom obsahovalo všetky zmeny).
chtel bych oddelit adresar pro buildovani od vyvoje (nechci si delat mezi zdrojaky bordel s .o soubory)Toto je skôr vec toho programu. Ak program takéto kompilovanie nepodporuje, tak git môže pomôcť len tak, že sa mu povie, aby ignoroval všetky súbory, ktoré sa vytvárajú pri kompilovaní (všetky tie *.o, *.so... súbory).
Neviem, či existuje nejaký "oficiálny" spôsob, ako sa také niečo robí, ale ja som niečo podobné riešil tak, že som "checkout-ol" commit, z ktorého vychádzala stabilná verzia, rozbalil som tú stabilnú verziu (do toho adresára, ktorý spravujem pomocou git) a všetky zmeny som commit-ol (takže to začlenenie potom obsahovalo všetky zmeny).Prusvih je v tom, ze neni jasne ktera verze vychazi ze ktereho commitu.
Tiskni
Sdílej: