Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
potreboval by som pomoct s instalaciou firefoxu 3.5 v ubuntu 9.04. V repozitary normalne je
apt-cache search firefox 3.5
abrowser-3.1 - dummy upgrade package for firefox-3.1 -> firefox-3.5
abrowser-3.1-branding - dummy upgrade package for firefox-3.1 -> firefox-3.5
abrowser-3.5 - metapackage for the unbranded abrowser
abrowser-3.5-branding - package that ships the abrowser branding
firefox-3.1 - dummy upgrade package for firefox-3.1 -> firefox-3.5
firefox-3.1-branding - dummy upgrade package for firefox-3.1 -> firefox-3.5
firefox-3.1-dbg - dummy upgrade package for firefox-3.1 -> firefox-3.5
firefox-3.1-dev - dummy upgrade package for firefox-3.1 -> firefox-3.5
firefox-3.1-gnome-support - dummy upgrade package for firefox-3.1 -> firefox-3.5
firefox-3.5 - safe and easy web browser from Mozilla
firefox-3.5-branding - Package that ships the firefox branding
firefox-3.5-dbg - firefox-3.5 debug symbols
firefox-3.5-dev - Development files for Mozilla Firefox
firefox-3.5-gnome-support - Support for Gnome in Mozilla Firefox
ak nainstalujem firefox-3.5 tak da si zavislot aj firefox-3.0 a spusta sa mi prave firefox 3.0.XX, potreboval by som teda poradit ako spustat firefox 3.5.
Dakujem
firefox-3.5
To som uz skusal
*NOTICE* No previous firefox profile found, starting with a fresh one
No protocol specified
No protocol specified
Error: cannot open display: :0.0
Dakujem
Neni to oznaceni spise Shiretoko? Jinak mi příkaz firefox-3.5 normálně funguje, při první spuštění proletěl nějaký přechod záložek &spol ze staré verze. Fungovat by urcite mel, tak hledej problem spis nekde u sebe - jen me napada jestli si zkousel po cistem startu jako prvni poustet firefox-3.5 (jen aby sis byl jisty ze nebezi jina instance)...
Tiskni Sdílej: