Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Řešení dotazu:
Nemam az take velke technicke znalosti ako ty no podobny problem som mal doma... siet isla nesla padala atd. integrovana sietovka tiez od realteku. Distro UBUNTU. Vsetko slapalo. Dost casto som menil distra a testoval az raz som instaloval openSUSE 10 alebo 11 niektore z nich malo vraj problem a odpalovalo sietovky. V tom case bola aj burka takze neviem co presne sposobilo mozno odpalenie sietovky ci distro alebo vyboj.
Moje riesenie bolo kupenie lacnej PCI sietovky... deaktivovanie integrovanej sietovky na doske a odrazu siet slape ako hodinky.
podla mna ako prve skus vymenit sietovky aby si sa dozvedel ci je problem hardwerovi. Zbytocne teraz budes zhanat technicke informacie a skusat rozne soft riesenia ked nevies presne ci je to HW alebo SW budes sa zahlcovat informaciami a hladat problemi ktore mozno ani nemas :)
poznam taketo patrania ... vymen sietovku a siet bud pojde alebo nepojde potom patraj dalej.
Podival bych se pomoci ethtool, jak se domluvi sitova karta a pokud mozno to porovnal s parametry na stroji, kde spojeni funguje. Pripadne bych rovnou vyzkousel kartu premluvit, aby se se switchem domluvila na jinych parametrech, nebo, pokud to switch umoznuje, nastavit parametry natvrdo.
Tomas
Tiskni
Sdílej: