Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Zdravim, přes webmail jdou mejly odesílat, ale jakmile na něj odpovim nebo napíšu novou zprávu, tak mi to okamžitě pošle mejl s následujícím..
You message for <info@seedbox.cz> from 2009/07/27 could not be delivered.
It's attached below.
Důvod / Reason:
---------------
554 smtp; 554 5.7.1 <info@seedbox.cz>: Relay access denied
Chyba transakce.
Transaction failed.
V příloze je postconf.
mynetwork a mydestination je špatně. Máš nastavený relay pouze pro loopback, proto ti chodí webmail. Viz. vzorový main.conf
nasvatil jsem mydestination = $myhostname, $mydomain, mail.$mydomain, localhost
do mynetworks jsem nastavil ip serveru a nic, pak jsem nastavil mynetworks = (nic) a zase relay access denied :)
už jsem z toho zoufalej
Priklad nastaveni mynetworks
mynetworks = 127.0.0.0/8 172.16.0.0/12 192.168.1.0/24
proste adresy nebo cele site pocitacu pro ktere chces aby mailserver posilal zptavy i na jine domeny nez mas v mydestination.
myhostname = pocitac.domena.cz mydomain = domena.cz myorigin = $mydomain mydestination = localhost inet_interfaces = all mynetworks = 127.0.0.0/8 relay_domains = $mynetworks alias_database = hash:/etc/postfix/aliases local_transport = error:local delivery is disabledPodobný konfigurační soubor main.cf mívám na všech počítačích, které se primárně nezabývají poštou. Potřebujete nejspíš doplnit další IP/sítě (čárkou oddělené), ze kterých se má pošta odesílat (v textu zvýrazněno).
To bych z toho ale přece musel udělat open relay nebo ne? Nepotřebuju ze kterých, ale jenom na ten počítač přece ne?
pokud máš dvě sítě, tedy veřejnou IP a vnitřní síť s NATemDůležitý je hlavně firewall, ne NAT. Pokud se dá z internetu do vnitřní sítě dostat přes NAT, je to úplně stejný open-relay, jako kdyby to bylo rovnou na veřejné IP adrese.
Já jsem to vyřešil tak, že jsem se na celý tohle vykašlal a udělal si to znova na jinym stroji ( to jsem od začátku chtěl, abych měl oddělenej mailserver od webserveru ), protože tohle je nějaká splácanina s VHCS2 (postfix + courier)
Já jsem zkoušel podle toho, co jste tady psali a nic, každopádně je to ve fázi, kdy to pořád nejde a můžu to zkoušet, maily jsem vyřešil někde jinde. A někde jsem se dočetl, nestli tomu nevadí reverzní záznam?
mydestination = $myhostname, $mydomain, mail.$mydomain, localhost mynetworks = 127.0.0.0/8 192.168.1.0/24 (tohle oprav podle vlastní sítě, tohle je příklad!)Více vysvětleno v příspěvku níže ... Reverzní záznamy mají vliv na komunikaci mezi SMTP servery, správně byjsi ho měl ít nastavený, něteré servery (třeba i můj) odmítají maily od serverů bez FDQN - většinou se totiž jedná o SPAMy a admin by si to měl u skutečného serveru nastavit (u správce IP rozsahu, ne u sebe). Relay access denied je skutečně chyba, kdy SMTP server nedůvěřuje klientovi, protože ... např. není v seznamu důvěryhodných sítí, tedy tvé vlastní (jiné než localhost). Tohle oprav ... a nezapomeň na reload postfixu!!!
mydestination
, virtual_alias_domains
a virtual_mailbox_domains
. Pokud vám nefunguje přijímání pošty, máte špatně nastavené tohle. Smart-relay se pak konfiguruje pomocí mynetworks
– v tomto případě se bude Postfix zabývat e-mailem na jakoukoli doménu, ale zase musí odesílající počítač (resp. ten, který předává e-mail Postfixu) patřit do sítě vyjmenované v mynetworks
.
Tiskni
Sdílej: