Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Zdravicko,
na serveri mam nainstalovany bind9 a rad by som na svojom notebooku pouzival svoj dns server ako moj dns server
avsak bind to blokuje. Ako by som ho mal nastavit aby sa na neho mohlo vzdialene pripajat niekolko IPciek?
d
Viem, ale je to zaroven aj mne najblizsi server...mam net od poskytovatela serverhousingu cize mi to je jedno a je mi lepsie pouzivat svoje sluzby pod ktorymi mam vacsie moznosti. Ako by sa teda dalo spravit to aby sa na moj DNS server mohol pripajat ktokolvek?
options {
forwarders {
62.77.124.149;
};
};
NN
Take:
acl black-hats {
10.0.2.0/24;
192.168.0.0/24;
};
acl red-hats {
10.0.1.0/24;
};
options {
blackhole { black-hats; };
allow-query { red-hats; };
allow-recursion { red-hats; };
}
NN
Tiskni
Sdílej: