Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
#!/usr/bin/perl
use strict;
use warnings;
my @foo;
my @bar;
while(<>) {
push @foo, $_;
do { unshift @bar, @foo; @foo = (); } if @foo == 2;
};
print foreach @bar;
.. pokud jsem to teda pochopil spravne a melo to delat tohle:
> seq 1 6 | ./hehe
5
6
3
4
1
2
hehe .. netreba ukladat jako hehe, ale proti gustu zadnej disputat .. hehe
co se tyce permissions denied, tak to tipuju na opomenute `chmod +x hehe` .. hehe ;)
.. aneb. musis tomu priradit executable flag :D .. muehehe
seq 1 6 | sed 'N;s/\([^\n]*\)\n\(.*\)/\2\n\1/' | tac
shell brainfucks Vs perl brainpetting?
nemam rad kod, u kteryho musim za tejde badat, *jak *jsem *to *k *certu *tenkrat *myslel ..
bash$ time seq 1 1000000 | ./hehe > /dev/null real 0m1.189s user 0m1.764s sys 0m0.056s bash$ time seq 1 1000000 | sed -n 'h;n;p;g;p' | tac > /dev/null real 0m0.862s user 0m0.964s sys 0m0.048s
bash$ wc -c hehe 166 hehe bash$ wc -c <<<"sed -n 'h;n;p;g;p' | tac" 25
Sakra, hodit to do hold bufferu mne nejak vubec nenapadlo, dobry a elegantni!
Dobrý řešení, tady je ještě o 2 znaky kratší (a možná i rychlejší, ale neměřil jsem to), s vypuštěním mezer okolo svislítka dokonce o 4 znaky :)
$ wc -c <<<"sed -n 'h;n;G;p'|tac"
21
$
sed 'x;n;$G' | tac
pokud bych se povznesl nad prázdné řádky na konci :)
bash$ time seq 1 1000000 | ./hehe > /dev/null real 0m1.189s user 0m1.764s sys 0m0.056s bash$ time seq 1 1000000 | sed -n 'h;n;p;g;p' | tac > /dev/null real 0m0.862s user 0m0.964s sys 0m0.048s
ad.1) vase reseni aka 'h;n;p;g;p' je moc hezke .. neznal jsem.
ad.2) obe reseni maji presto jednu nevyhodu .. na skutecnem unixovem systemu se v lepsim pripade chovaji jinak nez na Linuxu (rozumej nepredvidatelne) .. v horsim nefungujou vubec :D .. ps. je to 1:1 (neprevidatelne:nefungujou .. a to neni dobra bilance ..)
testovano na:
SunOS t5240-s10u7 5.10 Generic_139555-08 sun4v sparc SUNW,T5240
FreeBSD 7.2-RELEASE
mistre :D .. ok, pokud chceme *nekde *zustavat tak si ujasneme pojmy ::
a) neskromne si myslim, ze sed umim stejne jako perl a ne-li lepe .. sed == REs a ty jsou vsude stejne
b) to co vy zovete sed je v pravem slova smyslu GNU-sed .. me hlavni zamereni se netyka paznechtu jmenem GNU ale POSIX compliant systemu (jako napr unixove systemy, neplest s Linuxem ktery je unix-like) .. vas kod bohuzel nefunguje jinde nez na Linuxu (osobne jsem zkousel bsd a solaris) .. mozna proto pristupuju k sedu a obecne ke GNU optimalizacim pomerne podezrivave a skepticky ..
c) tato uloha nema podle me co docineni s REs. to, ze to lze pomoci REs resit *take snad jeste neznamena, ze se tady budeme hadat a osocovat co kdo umi lepe a co je ciste .. to dle meho skromneho nazoru GNU-sed rozhodne neni.
cela tato diskuse zacala moji nevinnou poznamkou o brainfucku pomoci REs .. nemyslel jsem tim, ze vas brainfuck je spatne napsanej, pomalej nebo nedejboze *necistej. myslel jsem tim, ze v tomto pripade jste sice zvolil funkcni, nicmene brute-force metodu .. aneb jak by se to chovalo, kdyby to melo parsovat radky s nestandartni delkou
toto je primitivni operace ktera se sklada z jednoduche direktivy :: "kazde dva radky co jdou za sebou vem a umisti je *pred dvojku radku co byla predchozi .." .. jakekoliv dalsi laborovani a nebo manipulovani je *pointless ;)
nemyslim to nijak konfrontacne, ale pobavil jste me vasi neskryvanou znalosti GNU-sedu a zejmena receptem pro vsechny programatory, jak se stale udrzet v projektu .. obavam se, ze vase metoda mozna pomaha v jednodussich shellovych skriptech, nikoliv vsak v pripadech, kdy se brainfuck neskryva v necem tak mrzkem jako jednotlivy RE/algoritmus, ale v komplexnosti a provazani pouzitych metod :D
zdravim
sed -n 'h;n;p;g;p' | tac
, myslím že je POSIX compliant.
Můžete si povšimnout, že tam není žádná RE, on sed je více než jen RE, je to hlavně o streamovém editování, ale nechci zacházet do hloubky, abyste to třeba zase nebral mylně jako nějaké poučování podobně, jako jste mylně interpretoval mou prostou úvahu o programátorech :D
Ja se omlouvam, ale co si mam predstavit (rikejte mi vojin Kefalin) pod takym pojmom "radky s nestandartni delkou"?:)
Troufl bych si rict, ze to je tim, ze umis dobre perl a neumis dobre sed:) Moje situace je presne obracena, Perlem nevladnu a na tvuj kod jsem se musel soustredit,... rekl bych, ze neni zadny X vs Y, je to vec zcela subjektivnich preferenci
sed
rulez, jednoduché, čitelné, přímočaré, žádné velké programování ;)
Tiskni
Sdílej: