Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
debian 2.6.26-1-amd64
snazim se nainstalovat jeden program (http://getmangos.com) a trochu se mi to nedari -
toto funguje:
autoreconf --install --force
mkdir objdir
cd objdir
../configure --prefix=/opt/test --sysconfdir=/opt/test --enable-cli --enable-ra --datadir=/opt/test
vse ok, ale pokud zadam misto toho toto (navic export.....):
autoreconf --install --force
mkdir objdir
cd objdir
export CFLAGS="-m64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 –O3 -g -ggdb -pipe -msse3 -fno-strength-reduce -fno-delete-null-pointer-checks -fno-strict-aliasing -frename-registers"
export CXXFLAGS="-m64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 –O3 -g -ggdb -pipe -msse3 -fno-strength-reduce -fno-delete-null-pointer-checks -fno-strict-aliasing -frename-registers"
../configure --prefix=/opt/test --sysconfdir=/opt/test --enable-cli --enable-ra --datadir=/opt/test
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for a thread-safe mkdir -p... /bin/mkdir -p
checking for gawk... no
checking for mawk... mawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking how to create a pax tar archive... gnutar
checking whether to enable maintainer-specific portions of Makefiles... no
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name...
configure: error: C compiler cannot create executables
See `config.log' for more details.
kamos mi rekl, ze ty prikazy jsou dulezite, jenze s nimi to nejde a kamos taky nevi co s tim
tady je config.log - http://pastebin.com/m29ed4bc8
Pls help
muzete me prosim jeste trochu priblizit?
kdyz si aptitudnu gcc, tak mi to hlasi ze mam nainstalovano:
i gcc - Překladač GNU C
i gcc-4.2-base - překladač GNU Compiler Collection (GCC) - (základní balík)
i A gcc-4.3 - The GNU C compiler
i gcc-4.3-base - The GNU Compiler Collection (base package)
i libgcc1 - Knihovna pro překladač GCC
Diky
Odnekud jste to zkopiroval a misto spojovniku -O3 tam mate pomlcku –O3 Takze kompilator to nepovazuje za volbu ale za nazev souboru
Srandovni chyba
supa, diky, doted jsem nevedel ze existuje polovicni pomlcka
Zrejme vam to tam automaticky dostrcil nejaky textovy editor. Graficky to vypada podobne ale verte ze pro gcc a pro prikazovy radek je to dost podstatny rozdil
Tiskni
Sdílej: