3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Zdravím,
poslední den jsem strávil googlením a porovnáváním všech možných informací o filesystémech. Stavím poštovní server (4x500GB RAID10) a zvažuji, který filesystém použít. Zatím jsem vždy jel na ext3, který přežil snad vše (resety natvrdo, výpadky proudu apod.).
Jelikož zde ale půjde o hodně malých souborů, začal jsem přemýšlet o tom použít něco jiného.
- ReiserFS by měl být asi nejvhodnější, ale jak je to s jeho podporou? Dočetl jsem se, že hlavního vývojáře zavřeli za vraždu :) Dá se tedy považovat za stabilní? Doporučili byste ho? Bude rozdíl opravdu tak kritický, aby se vyplatil přechod od relativně bezpečnějšího ext3 (testy se v tomhle docela rozcházejí).
Příp něco jiného? Zde na abc je i návod jak XFS "optimalizovat" pro řadu menších souborů.
Děkuji za názory.
tail
).
Pokud použiješ ext3 tak si dej pozor na počet inode (v podstatě počet souborů). Pro poštovní server bych určitě volil mkfs.ext3 -T news
(tj inoda = velikost bloku = 4kB).
neni to tak docela pravda, pokud pouzijete repository centosplus, tak muzete pouzit i resiserfs.
(sam jsem to na centosu delal)
Zkuste si vygooglit reiserfs centos
Podobne je to i s ostatnimi filesystemy jako napriklad XFS, ktery pouzivame pond centosem take.
yum update
).
Dobry den,
slysel jsem, ze reiserfs je pro tento ucel vhodny, nicmene zde vzestava otazka, kolik budete mit uzivatelu a jakou ocekavate zatez, pokud budete mit tisice uzivatelu, tak bych asi take volil raiser, ale pokud to bude 20 uzivatelu, tak bych zustal u ext3, ktere dobre znate. Sam mam do 20 uzivatelu na serverech, nechal jsem ext3 a nemam problem, na rychlost si nikdo nestezoval.
Tiskni
Sdílej: