Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Odkud běží init skripty, které se zaseknou – z initramdisku nebo z kořenové systému?z root fs
Jak připojujete souborové systémy – podle cesty, podle UUID, podle jmenovky?podle cesty
Jste si jistý, že se LV sestaví a připojí?nejsem :) nejspis ne
Takže /etc/fstab a /etc/vlm/lvm.conf obsahují správné údaje? Pochopil jsem, že se jste nepřesouval kořenový systém. Co se stane, když zakážete připojování dotyčného souborového systému?
Já to řeknu jinak: Napsal jste, že se vám zaseknou inicializační skripty přes SELinuxem. To je nám ale velmi malé vodítko. Je třeba zjistit, proč se zaseknou. Takže je třeba prozkoumat, jestli všechny předešlé init skripty prošly v pořádku, co se píše do logů, kde přesně se dotyčný skrip zastaví (přidat set -x
na začátek bashového skriptu), použít krokování init skriptu (bývala na to klávesa „I“ při startu initu).
To si ale všechno musíte odladit sám. My vám můžeme pomoci jen s tím, jak opravit chybu, kterou vy přesně identifikujete. Zatím k přesné identifikaci nedošlo.
Kořenový systém / se čte dřív než fstab, takže zakomentování k ničemu nevede. Jak už jsem psal dřív, myslím, že byste měl znovu sestavit initrd (ramdisk pro inicializaci) tak, aby reflektoval změnu kořenového systému. Distribuce na to mají obvykle na distribuci zavislý nástroj mkinitrd (zkuste man mkinitrd) , kterému musíte nějak říct, jak a že má LV sestavit. Můžete si také stávající initrd prohlédnout tak, že jej odzipujete a namountujete pomocí loop. Jakou distribuci používáte? Dejte sem i konfiguraci grubu.
Z popisu není úplně jasné, ve které fázi bootování končí. Domnívám se, že se jedná o konec ve fázi zpracovávání initrd a že LV není správně sestaven. LV se běžně sestavují až v inicializačních skriptech z /etc/init.d. Kořenový oddíl musí být ale sestaven ještě před touto fází, proto by asi bylo dobré podívat se na sestavování initrd a případně je předělat.
Tiskni
Sdílej: