Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Odkud běží init skripty, které se zaseknou – z initramdisku nebo z kořenové systému?z root fs
Jak připojujete souborové systémy – podle cesty, podle UUID, podle jmenovky?podle cesty
Jste si jistý, že se LV sestaví a připojí?nejsem :) nejspis ne
Takže /etc/fstab a /etc/vlm/lvm.conf obsahují správné údaje? Pochopil jsem, že se jste nepřesouval kořenový systém. Co se stane, když zakážete připojování dotyčného souborového systému?
Já to řeknu jinak: Napsal jste, že se vám zaseknou inicializační skripty přes SELinuxem. To je nám ale velmi malé vodítko. Je třeba zjistit, proč se zaseknou. Takže je třeba prozkoumat, jestli všechny předešlé init skripty prošly v pořádku, co se píše do logů, kde přesně se dotyčný skrip zastaví (přidat set -x
na začátek bashového skriptu), použít krokování init skriptu (bývala na to klávesa „I“ při startu initu).
To si ale všechno musíte odladit sám. My vám můžeme pomoci jen s tím, jak opravit chybu, kterou vy přesně identifikujete. Zatím k přesné identifikaci nedošlo.
Kořenový systém / se čte dřív než fstab, takže zakomentování k ničemu nevede. Jak už jsem psal dřív, myslím, že byste měl znovu sestavit initrd (ramdisk pro inicializaci) tak, aby reflektoval změnu kořenového systému. Distribuce na to mají obvykle na distribuci zavislý nástroj mkinitrd (zkuste man mkinitrd) , kterému musíte nějak říct, jak a že má LV sestavit. Můžete si také stávající initrd prohlédnout tak, že jej odzipujete a namountujete pomocí loop. Jakou distribuci používáte? Dejte sem i konfiguraci grubu.
Z popisu není úplně jasné, ve které fázi bootování končí. Domnívám se, že se jedná o konec ve fázi zpracovávání initrd a že LV není správně sestaven. LV se běžně sestavují až v inicializačních skriptech z /etc/init.d. Kořenový oddíl musí být ale sestaven ještě před touto fází, proto by asi bylo dobré podívat se na sestavování initrd a případně je předělat.
Tiskni
Sdílej: