Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Ja zasa pozurujem dost blbe osi X a Y na touchpade...vo windows mi ide urcite lepsie navigacia pomocou touchpadu.
A keď to ide, tak to Jardíka nezaujíma lebo na to nie je klikátko.
Ako keby som čítal niečo staršie.
<porucha_osobnosti>V Linuxu totiž nic nejde ... ani taková primitivní věc, jako nastavit touchpad bez restartu Xek</porucha_osobnosti>
Preco by to nemalo ist ? Pokial ide o synaptics touch pad (iny som zatial ani nevidel) tak staci do xorg.conf pridat "SHMConfig" "True" a potom sa daju nastavenia menit cez synclient.
lukas@lukas ~ $ synclient -l | grep -i tap
MaxTapTime = 180
MaxTapMove = 221
MaxDoubleTapTime = 180
SingleTapTimeout = 180
FastTaps = 0
TapButton1 = 0
TapButton2 = 0
TapButton3 = 0
lukas@lukas ~ $
Neskusal som to ale pravdepodobne tie hodnoty ovplivnuju ako sa sprava "Tap"
… bych si oddělal spuštěné programy … kvůli tomu by se mi přerušilo stahování …
… Linux jsem z NB smazal a nechávám si pouze Windows 7 …Jak se ti povedlo restartovat z Linuxu do Windows bez oddělání spuštěných procesů a přerušení stahování? Naturbený ohackovaný kexec? Nechceš se podělit o zdrojáky? Já (a mnozí jiní jistě taky) bych za to byl ochoten zaplatit hezkou sumičku.
Och, to by bolo milé ako avatar.
Ale akosi mi nejdú do hlavy dve prehlásenia. Aká je pravdepodobnosť že nás opustíš keď si tak podľa Tvojho prehlásenia už opustil? Myslím že psychycký nátlak tohoto typu nikoho nevyburcuje k vytvoreniu klikátka pre Jardíka.
My za to nemôžeme že Ty to nevieš inak mačkať.
Sorry, ušlo mi.
Tiskni
Sdílej: