abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | IT novinky

    Craig Loewen na blogu Microsoftu oznámil veřejnou preview verzi WSL kontejnerů, tj. linuxových kontejnerů ve Windows Subsystem for Linux (WSL). Spouští se příkazem wslc.exe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 9 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Nová verze

    Grafická aplikace Krokiet/Czkawka pro vyhledávání a odstraňovaní nepotřebných souborů (duplicitní soubory, prázdné složky, podobné obrázky, podobná videa, poškozené soubory a další) byla vydána ve verzi 12.0.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Jedná se o poslední verzi frontendu Czkawka GTK nad Czkawka Core. Uživatelům se doporučuje migrovat na frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Představena byla aplikace Cedinia pro Android využívající Czkawka Core. Dostupná je jako APK pro ruční instalaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:22 | Nová verze

    Po téměř třech letech od vydání verze 9 byla vydána nová verze 10 linuxové distribuce Mageia (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    28.6. 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    27.6. 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.6. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 2011 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: smbmount, nejde zapisovat do souboru

    Michal Wirth avatar 10.8.2009 11:51 Michal Wirth | skóre: 26
    smbmount, nejde zapisovat do souboru
    Přečteno: 391×
    Dobry den,

    mam problem, se kterym si nevim rady. Na vzdaleneme linuxovem serveru je pres Sambu nasdilen adresar. Ve win se k nemu v pohode pripojim a vse funguje tak, jak ma. Stejne tak, pokud zadam smb://server/sdileni do adresniho radku v Dolphinu (tam to jede pres smbclient ... alespon myslim).

    Problem nastane, pokud se pokusim sdileny adresar pri mountovat k sobe do domovskeho adresare. Samotne pripojeni probehne ok. Mohu cist soubory, prochazet adresare, zakladat nove adresare/soubory. Jen takova neprijemna malickost ... nelze modifikovat obsah jakehokoliv souboru. Hlasi to nedostatecna opravneni nebo malo mista na disku.

    Oboji je ale asi nesmysl. Prava na vzdalenem stroji jsou ok (v doplhinu/win to jde). "Pripojena" prava jsou take ok (navic stejna chyba se objevuje i pod rootem). Uz nevim co s tim. Poradite?

    Jinak mountuji prikazem smbmount '//server/sdileni' './tady' --verbose -o "username=jmeno,domain=domena,uid=1000,gid=1000,noperm". Vetsina parametru je zbytecna. Na chybu nemaji vliv. Prikaz mount -t cifs ... funguje stejne a vyrabi stejny problem (ted koukam, ze to je asi symlink :-) ).

    Mam debian testing, mount.cifs je ve verzi 1.12-3.3.4. Zkousel jsem i smbclient, ale tam se zda, ze to funguje podle ocekavani.

    Predem diky za odpovedi.
    Důležité se časem stává absurdním, absurdní se časem mění v důležité.

    Odpovědi

    10.8.2009 12:31 psonek | skóre: 20 | blog: psonek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: smbmount, nejde zapisovat do souboru
    Me pomohl parametr nounix
    Michal Wirth avatar 10.8.2009 19:56 Michal Wirth | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: smbmount, nejde zapisovat do souboru
    nemel jsem mnoho casu, takze jsem s tim moc nelaboroval, nicmene na prvni pokus to nijak nepomohlo, jeste to nejak zkusim, ale spis to nepomuze, kazdopadne diky za tip ;-)
    Důležité se časem stává absurdním, absurdní se časem mění v důležité.
    Michal Wirth avatar 13.8.2009 09:42 Michal Wirth | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: smbmount, nejde zapisovat do souboru
    no tak jsem to jeste jedenkrat zkousel a nic, jen dodam, ze jedina vec, ktera nefunguje je zapis do souboru, napr. smazat ho muzu! ... divne, ze?
    Důležité se časem stává absurdním, absurdní se časem mění v důležité.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.