Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Ahoj všem,
přeinstaloval jsem notebook UMAX VisionBook TN121R z Fedory 10 na Fedoru 11 a nechodi mi dotykový display. Systém pravděpodobně používá driver evtouch. Kdyz si necham vypsat
cat /dev/input/event9
tak při doteku začnou na terminálu běhat znaky.
V /etc/hal/fdi/policy mám soubor 10-ideaco.fdi jako ve Fedore 10
Nefunguje to však jako pointer. Nevíte někdo, kde by mohla byt chyba?
[kulich@kulichNotebook local]$ xsetpointer -l
0: "Virtual core pointer" [XPointer]
1: "Virtual core keyboard" [XKeyboard]
2: "Macintosh mouse button emulation" [XExtensionPointer]
3: "AT Translated Set 2 keyboard" [XExtensionKeyboard]
4: "IDEACO? IDC 6680" [XExtensionPointer]
5: "SynPS/2 Synaptics TouchPad" [XExtensionPointer]
6: "Sleep Button (CM)" [XExtensionKeyboard]
7: "Power Button (CM)" [XExtensionKeyboard]
8: "Video Bus" [XExtensionKeyboard]
9: "Power Button (FF)" [XExtensionKeyboard]
lshal píše mimo jiné:
udi = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_1cb6_6680_noserial_if0_logicaldev_input'
Díky za pomoc
info.capabilities = {'input', 'input.touchpad'} (string list)
info.category = 'input' (string)
info.parent = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_1cb6_6680_noserial_if0' (string)
info.product = 'IDEACO^D IDC 6680' (string)
info.subsystem = 'input' (string)
info.udi = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_1cb6_6680_noserial_if0_logicaldev_input' (string)
input.device = '/dev/input/event9' (string)
input.originating_device = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_1cb6_6680_noserial_if0' (string)
input.product = 'IDEACO^D IDC 6680' (string)
input.x11_driver = 'evtouch' (string)
input.x11_options.emulate3buttons = 'true' (string)
input.x11_options.emulate3timeout = '50' (string)
input.x11_options.longtouchtimer = '30' (string)
input.x11_options.maxx = '7940' (string)
input.x11_options.maxy = '7828' (string)
input.x11_options.minx = '116' (string)
input.x11_options.miny = '268' (string)
input.x11_options.movelimit = '15' (string)
input.x11_options.reportingmode = 'raw' (string)
input.x11_options.taptimer = '50' (string)
linux.device_file = '/dev/input/event9' (string)
linux.hotplug_type = 2 (0x2) (int)
linux.subsystem = 'input' (string)
linux.sysfs_path = '/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.2/usb7/7-1/7-1:1.0/input/input9/event9' (string)
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: