abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.10. 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (39%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 196 hlasů
     Komentářů: 13, poslední dnes 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: Fedora 11 - minimální instalace KDE4

    17.8.2009 12:46 Pavel
    Fedora 11 - minimální instalace KDE4
    Přečteno: 274×

    Ahoj,
    zjistil jsem, že Fedora 11 mi docela vyhovuje a co v ní nejde, tak lze zvitrualizovat :-)

    Teď se ve stavu, kdy bych si rád nainstaloval Fedora Linux 11 na svůj notebook, avšak potřeboval bych poradit, jak nainstalovat minimální množství programů, ale zároveň chci, aby tam byla minimální instalace KDE 4.

    Prostě nehci instalovat ten "zbytečný" balast. Firefox, OpenOffice, přehrávače, atd... si tam chci dodělat z repozitářů sám. Takže vůbec nejlepší stav by byl holá instalace grafického prosředí KDE4 (tedy X server + KDE) s takřka "nulovým" obsahem nabídky "START".

    Dá se to nějak spravit ?

    Děkuji

    Odpovědi

    michich avatar 17.8.2009 14:08 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 11 - minimální instalace KDE4
    Nainstaluj jenom skupinu @core (v Anacondě prostě odškrtni všechno, co jde) a pak si doinstaluj z @base-x a @kde-desktop, co považuješ za potřebné (viz yum groupinfo kde-desktop). Celou skupinu @kde-desktop asi nechceš.
    17.8.2009 14:21 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 11 - minimální instalace KDE4

    Děkuji za odpověď, ale...... šlo by to polopaticky ? :-)

    1) spustím instalátor
    2) rozdělím disk
    3) jaký repozitáře mám povolit ? Nabízí to install-i386, i386-updates (nebo tak nějak), a ještě jeden
    4) jaký vybrat SW ? Prostě všechno, co je zaškrtnutý mám prostě odškrtnout pryč ?

    Prosím, fakt polopaticky :-)

    17.8.2009 17:28 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 11 - minimální instalace KDE4
    3) Žádné - aspoň u mě to potom vždy skolabovalo - první instalaci provádím z DVD pak provedu upgrade.

    4) Já to nechávám tak ono v tom se přebírat je o hubu - sice to nainstaluje hromadu blbostí ale ty potom vyhážu. (Pokud ale chcete toho hromadu vyházet tak asi bude nejlepší to vyházet zde - nechat pouze KDE ono si to závislosti a další blbosti zase zaškrtne.)

    Potom až vše běží si nainstaluji yumex a jako první vyházím nepotřebný balast - někdy je třeba nějaké balíčky vyhodit pomocí rpm --nodeps -e nebo vám chcou odinstalovat celý OS :-) a potom až to mám čisté provedu upgrade + přiinstaluji co chci.

    PS. Fedora není špatná ale štve mě že má ty balíčky moc provázané a instaluje se hromada nesmyslů co nepoužiji a bez kterých OS se obejde.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.