Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
Ahoj,
v Gnome (v Nautilusu přesněji) mám uloženo mnoho připojení na FTP a SSH o které bych něchtěl při přesunu na nové PC příjt, nevíte kam se to ukádá ? Mám tam uložená i hesla.
Díky :)
Všechna osobní nastavení se ukladají do tečkových adresářů ve vašem domovském adresáři. To co vás zajímá jsou adresáře:
.gconf
, .gconf2
, .gnome
, .gnome2
, .nautilus
, .metacity
.. atd..
Tyto adresáře jsou v skryté, takže si je nejdříve musíte povolit k zobrazení nebo můžete použít mc.
Tam jsem zkoušel pátrat, ale soubor kde by to mohlo bejt jsem nenašel a kopírovat tyhle složky naslepo se mi zdá čuňárna :D Nevíte někdo kde přesně se uložená připojení a hesla k nim ukládaji ?
Když se podívám do toho bordelu co v homu mám tak je mi na blití, sposuta složek od programů co tam už nejsou atp. :D Ale asi mi nic jiného nezbyde než ten home přesunout...
Tak ty zbytečné konfigurace programů, které už tam nemáte můžete smazat. Nic vám v tom nebrání a systém to přežije. Stejný, ne-li větší bordel budete mít i na windows po nainstalování několika aplikací. Ty si totiž do systému uloží konfiguraci do registrů, kterou většinou ani nemažou. To je potom zažitek s tím pracovat třeba po několika letech, jelikož celý systém závisí na tomto registru.
Přesně tak, a teď je na to vhodná chvíle
Tiskni
Sdílej: