Bylo publikováno RFC 9669 - BPF Instruction Set Architecture (ISA) specifikující instrukční sadu jaderného subsystému eBPF (Wikipedie).
Ondsel, tj. vylepšený FreeCAD, po dvou letech skončil. Cílem Ondselu bylo vylepšit UX/UI FreeCADu a nabízet jej komerčně. Od začátku věděli, že konkurovat komerčním CADům bude těžké. Bylo to ale těžší, než si mysleli. Proprietární CADy se vyučují na školách a jsou hluboce zakořeněny v průmyslu. Většina vylepšení od Ondselu se dostane do FreeCADu.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Aplikace LocalSend, tj. multiplatformní open source alternativa k AirDropu, tj. bezpečné sdílení souborů a zpráv s okolními zařízeními přes lokální síť, bez potřeby připojení k internetu, byla vydána ve verzi 1.16, aktuálně 1.16.1. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Nejnovější publikace v knižní edici správce české národní domény nese název ESP32 prakticky a jejím autorem je Martin Malý. Kniha je průvodcem ve světě výkonných a velmi bohatě vybavených mikrokontrolérů společnosti Espressif. V knize se naučíte, jak využít tento čip pro různé projekty, od základního nastavení a programování ESP32 v Arduino IDE, přes připojení k Wi-Fi a Bluetooth, až po pokročilé techniky, jako je realtime operační systém FreeRTOS, příjem signálu z družic nebo programování v ESP-IDF.
Byl představen nový oficiální 7palcový Raspberry Pi Touch Display 2. Rozlišení 720 × 1280 pixelů. Cena 60 dolarů.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).
Byla vydána verze 0.4.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Z novinek lze vypíchnout počáteční podporu Rustls, tj. implementaci TLS v Rustu. Společnost Cloudflare uvolnila framework Pingora letos v únoru pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána první pre-release verze desktopového prostředí Xfce (Wikipedie). Vydání ostré verze je plánováno na 15. prosince. Současně byla vyhlášena soutěž o výchozí wallpaper pro Xfce 4.20. Uzávěrka přihlášek je 15. listopadu.
Přímý přenos z konference OpenAlt 2024, jež probíhá tento víkend v prostorách FIT VUT v Brně. Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.
Zdravim. Chtel bych po spusteni systemu Debian kazdemu uzivateli spoustet urcite skripty. Kam je mam ale nahrat? Kde je nejaky adresar po spusteni? Potrebuju, aby to jelo v X i bez...
crontab a @reboot nestačí?
Co to? To mam davat do cronu nebo co? To tam neni nejaky uzivatelsky adresar, jehoz obsah se pod danym uzivatelem spousti po spusteni?
crontab -e
. Hlavní rozdíl mezi tímto uživatelským a systémovým crontabem je ten, že v tom uživatelském se pochopitelně neuvádí uživatel, pod kterým se mají příkazy vykonávat. Pokud místo typické cronovské definice opakování (pět čísel, prví pro minutu, druhé pro hodinu atd.) uvedete @reboot, příkaz se provede vždy po startu systému.
Žádný uživatelský autoexec.bat defaultně neexistuje, ale myslím, že crontab ho plně zastupuje. Pokud si takto do crontabu napíšete spouštění všech skriptů v nějakém adresáři, dostanete co jste chtěl.
Mimochodem, je to všechno napsané v manuálových stránkách.
Dekuju za odpovedi, rad bych spoustel reknem skript "/home/uzivatel/test" po zapnuti PC a prihlaseni uzivatele do systemu, jak pres ssh, terminal tak pres Gnome.
Poradite mi, jak to tedy do toho crontabu zapsat?
Diky.
>>> Pokud si takto do crontabu napíšete spouštění všech skriptů v nějakém adresáři, dostanete co jste chtěl
to by se mi libilo, ale zase tak zbehlej nejsem
Tiskni Sdílej: