abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?

    23.8.2009 21:07 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    Přečteno: 2412×
    Jak jistě víte, óčko tv (internetová verze) začala používat inftrastrukturu idnesu. To znamená mimo jiné, že tam perou idnesácké reklamy atd.

    Tak jako tak, dříve Óčko jelo v mplayeru, což avizovali i na stránkách. Nyní už mplayer nebere ani adresu s playlistem, ani když mu předám přímou adresu. Ukázka:
    $ mplayer "http://stream.idnes.cz/ocko-tv-hq"
    MPlayer 1.0rc2-4.3.3 (C) 2000-2007 MPlayer Team
    CPU: Intel(R) Core(TM)2 CPU          6420  @ 2.13GHz (Family: 6, Model: 15, Stepping: 6)
    CPUflags:  MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 1
    Compiled with runtime CPU detection.
    /usr/share/fonts/truetype/ttf-dejavu/DejaVuSans.ttf doesn't look like a bitmap font description, ignoring.
    Cannot load bitmap font: /usr/share/fonts/truetype/ttf-dejavu/DejaVuSans.ttf
    mplayer: could not connect to socket
    mplayer: No such file or directory
    Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.
    
    Playing http://stream.idnes.cz/ocko-tv-hq.
    Resolving stream.idnes.cz for AF_INET6...
    Couldn't resolve name for AF_INET6: stream.idnes.cz
    Resolving stream.idnes.cz for AF_INET...
    Connecting to server stream.idnes.cz[194.79.52.208]: 80...
    STREAM_ASF, URL: http://stream.idnes.cz/ocko-tv-hq
    Resolving stream.idnes.cz for AF_INET6...
    Couldn't resolve name for AF_INET6: stream.idnes.cz
    Resolving stream.idnes.cz for AF_INET...
    Connecting to server stream.idnes.cz[194.79.52.208]: 80...
    Server returned 404:Not Found
    Failed to parse header.
    Failed, exiting.
    Resolving stream.idnes.cz for AF_INET6...
    Couldn't resolve name for AF_INET6: stream.idnes.cz
    Resolving stream.idnes.cz for AF_INET...
    Connecting to server stream.idnes.cz[194.79.52.208]: 80...
    Cache size set to 320 KBytes
    Cache fill:  0.04% (122 bytes)   
    
    Obsahem toho souboru (playlistu) je toto:
    [Reference]
    Ref1=http://stream.idnes.cz/ocko-tv-hq?MSWMExt=.asf
    Ref2=http://192.168.251.109:80/ocko-tv-hq?MSWMExt=.asf
    
    Když mplayeru předložím obě adresy, výsledek je stený. Dříve tam byly adresy mms:// ale nyní je tam http. Co s tím?

    Odpovědi

    brk avatar 18.4.2010 10:56 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    Nepodařilo se čirou náhodou někomu najít adresu streamu Óčka, se kterou by si mplayer poradil?
    USE="-qt -kde"
    18.4.2010 11:35 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    Je otázne, či si mplayer poradí s rtmpt protokolom (a ak náhodou áno, tak či používateľ dokáže nájsť tie správne parametre).
    18.4.2010 12:21 wike | skóre: 19 | blog: experimental
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    Podľa toho čo sa prenáša počas prehrávania si myslím, že to bude problém pre samostatný mplayer.

    Flash player na začiatku pošle HTTP POST požiadavku na otvorenie spojenia (URL/open/1), ktorá vráti token. Potom sa načítavajú malé úseky videa cez HTTP POST požiadavky (URL/send/token/2..n).

    Takýto rozkúskovaný stream by bolo treba dávať dokopy a posielať na mplayer. Riešenie by som videl v nejakom simulátore tohto konkrétneho Flash playera, ktorý by ošetroval komunikáciu okolo a na výstup by posielal už len výsledný stream.
    18.4.2010 12:41 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    O to sa postará knižnica pre prácu s rtmp(t).

    PS: Skúšal som použiť rtmpdump, ale server odmietal tcp spojenia, a mne sa nechcelo zisťovať, čo ešte musím urobiť, aby to fungovalo.
    18.4.2010 20:34 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    mplayer -cache 2048 -aspect 4:3 rtmp://stream6.idnes.cz/live/ocko (MPlayer SVN-r30554-4.3.4 (C) 2000-2010 MPlayer Team)
    18.4.2010 20:57 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    Zaujímavé je, že toto mi funguje len ak mplayer nepoužíva externú knižnicu librtmp. Pri použití librtmp musím použiť mplayer "rtmp://stream6.idnes.cz/live/ocko live=1" (pretože to je live stream).

    Inak librtmp zvláda aj rtmpt (teda rtmp tunelované cez http protokol; vhodné hlavne pre ľudí v práci :) ). V takom prípade treba použiť mplayer "ffmpeg://rtmpt://stream6.idnes.cz/live/ocko live=1"
    18.4.2010 20:59 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    A ešte som zabudol napísať, že obraz sa mi takmer okamžite zasekne a pokračuje len zvuk. Ak sa ten stream uloží (teda aspoň pri rtmpdump) tak sa dá bez problémov pomocou mencoder skonvertovať a potom funguje aj video.
    19.4.2010 20:05 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    Je to nějaká chyba v MPlayeru, taky jsem na ni narazil. rtmpdump | ffplay, myslím, funguje.
    19.4.2010 20:16 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak naladit Óčko po přechodu na idnes stream?
    ffplay mi nenapadlo vyskúšať a naozaj funguje.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.