Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Brý odpoledne bratri Linuxaci,
potreboval bych poradit se zvukem. Chci to udelat tak, aby zvuk, ktery prehravam a jde na vystup (tj. male notasove repracky) sel misto toho po siti na desktop, ke kteremu jsou pripojene vetsi bedny.
Oba pocitace sou Linux (ubuntu a Fedora)...zatim jsem vykutil neco takovehoto:
desktop$ nc -u -l -p 8101 | aplay
notas$ arecord -t wav -f cd | nc -u desktop 8101
Nejakym zazrakem to ehm skoro fungovalo... tj. slysel sem mikrofon jako stdin ALE ja chci aby mojim vstupem byla treba hudba prehravana v amaroku. Jak toho docilim? (zkousel sem i "notas$ arecord -t wav -f cd -D hw:0,0| nc -u desktop 8101")
Moje otazka tedy je : pod jakym PCM zarizenim shovava alsa "zvuk z plochy"? Nejsem zadny totalni greenhorn ale "alsa pod kapotou" je pro me nova... Diky za rady
Uživatelsky nejpřívětivější řešení je asi pulseaudio, které by zvuk po síti mělo umět posílat (nezkoušel jsem). Další variantou je jack + netjack (v jack2 již součástí std. instalace), ale to vyžaduje podporu aplikací a trochu složitější instalaci.
Hardcore je posílání zvuku po síti přímo v alse - mrkni na alsí plugin file a http://www.diyaudio.com/forums/showpost.php?p=1705320&postcount=847 a pár dalších příspěvků (pozor, význam parametru %b je nyní bit, ne bajt). V podstatě jde o přesměrování streamu do pipy, na jejímž druhém konci poslouchá v tomto případě netcat - stejně jako jsi psal v otázce.
Co myslíš pod pojmem "zvuk z plochy"?
Tiskni
Sdílej: