David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Lorelai (ProtonDB).
Curl, řádkový nástroj a knihovna pro přenos dat po různých protokolech, slaví 25 let. Vydána byla nová verze 8.0.0. Mimo jiné řeší 6 zranitelností.
V sobotu 25. března proběhne Arduino Day 2023. Od 14:00 lze sledovat oficiální stream. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V Česku jsou aktuálně registrovány dvě: v Praze na Matfyzu a v Poličce v městské knihovně.
Fabrice Bellard, tvůrce FFmpeg nebo QEMU, představil TextSynth Server. Jedná se o webový server nabízející REST API k velkým AI jazykovým modelům. CPU verze je k dispozici zdarma jako binárka pod licencí MIT. GPU verze je komerční. Vyzkoušet lze na stránkách TextSynth.
Na konferenci LibrePlanet 2023 byly vyhlášeny ceny Free Software Foundation. Oceněni byli Eli Zaretskii za dlouhodobé příspěvky (správce Emacsu), Tad „SkewedZeppelin“ za nové příspěvky (správce DivestOS, distribuce Androidu) a projekt GNU Jami za společenský přínos.
Projekt Libreboot (Wikipedie) vydal novou verzi 20230319 svého svobodného firmwaru nahrazujícího proprietární BIOSy. Přibyla například podpora Lenovo ThinkPadů W530 a T530. Libreboot je distribucí Corebootu bez proprietárních blobů.
Na YouTube jsou k dispozici videozáznamy z 20. konference SCALE (Southern California Linux Expo). Závěrečnou přednášku měl dnes již osmdesátiletý Ken Thompson. Na otázku, jaký operační systém používá, odpověděl: "Většinu svého života jsem používal Apple, protože jsem se do této společnosti tak trochu narodil. Poslední dobou, myslím posledních pět let, jsem ale kvůli Applu více a více depresivní. To, co dělá s něčím, co by vám mělo umožnit
… více »Ahoj, existuje njeaky sposob ako importovat mysql strukturu do oracle 11g. Strukturu mam zapisanu v textovom subore.
ano existuje, ale nebude to asi uplne jednoduche. ak mate okrem struktury aj data, tak to bude este vacsi problem
No zatial by mi stacila struktura. Mozete ma naviest...
o tomto by sa podla mna dala napisat mozno aj cela kniha :)
tak hned na uvod je dolezite spomenut ze existuju aj programky/utilitky,
ktore tieto prevody dokazu robit automaticky (viz. napr. MySQL-to-Oracle ).
obvykle toto ale nieco stoji alebo to nerobi presne to co pozadujete :(
ostava potom iba pomoct si sam.
idealne je ak mate strukturu zachytenu v nastrojoch ako power designer alebo enterprise architect.
potom staci tabulky a ostatne vecicky vyexportovat pre ten spravny engine (oracle, mysql). je mozne ze to nebude celkom bezbolestne
a budu potrebne nejake rucne zasahy a zmeny.
posledna moznost je potom previest vsetko rucne. tu predpokladam, ze mate sql skript pomocou ktoreho ste vytvarali strukturu.
pri prepisovani budete musiet zapracovat na:
-skratenie identifikatorov(nazvy tabuliek, stlpcov): mysql povoluje dlzku identifikatora tusim do 50 znakov, oracle iba do 30, takze ak mate nejaky, ktory ma viac ako spominanych 30 tak to budete musiet premenovat
-vytvorit si tabulku na konverziu datovych typov, napr. : ( INT => NUMBER(38,10), VARCHAR=>NVARCHAR2 a pod.) a tu zapracovat do definicii DB tabuliek
-zabudnut na AUTO_INCREMENT - nahradit ho kombinaciou triggra a sekvence
-poriesit constraity
na vytvorenie predstavy to snad staci :)
Zkuste se podivat na Oracle SQL Developer - je zdarma a vedle programovani v Oracle umoznuje i migraci datovych struktur a ulozenych procedur z nekolika jinych databazi. A to podstatne, podporuje i MySQL:
www.oracle.com/technology/tech/migration/workbench/index_sqldev_omwb.html
Sice normalne funguje tak, ze si primo vytahne informace z data dictionary dane databaze, ale treba najdete i zpusob jak to pouzit pro skripty. Mela by tam byt i moznost ad-hoc prekladu jednotlivych SQL prikazu.
Dokumentace SQL Developeru: download.oracle.com/docs/cd/E12151_01/doc.150/e12152/migration.htm
I kdybyste nakonec SQL Developer nepouzil, bude se vam hodit dokumentace pro migraci z MySQL, ktera popisuje hlavni rozdily na ktere si dat pri migraci pozor:
download.oracle.com/docs/cd/E12151_01/doc.150/e12155/toc.htm
Někdo tady zmínil Sybase PowerDesignera...
Já používám Power Architecta (opensource, Java aplikace, http://www.sqlpower.ca/page/architect ) a umí právě i stavbu databázového modelu z existující databáze a její opětovné vytvoření... MySQL i Oracle podporuje, instalace snadná a pokud s DB pracujete, tak bude prográmek užitečný i dál...
Tiskni
Sdílej: