Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ahoj, existuje njeaky sposob ako importovat mysql strukturu do oracle 11g. Strukturu mam zapisanu v textovom subore.
ano existuje, ale nebude to asi uplne jednoduche. ak mate okrem struktury aj data, tak to bude este vacsi problem
No zatial by mi stacila struktura. Mozete ma naviest...
o tomto by sa podla mna dala napisat mozno aj cela kniha :)
tak hned na uvod je dolezite spomenut ze existuju aj programky/utilitky,
ktore tieto prevody dokazu robit automaticky (viz. napr. MySQL-to-Oracle ).
obvykle toto ale nieco stoji alebo to nerobi presne to co pozadujete :(
ostava potom iba pomoct si sam.
idealne je ak mate strukturu zachytenu v nastrojoch ako power designer alebo enterprise architect.
potom staci tabulky a ostatne vecicky vyexportovat pre ten spravny engine (oracle, mysql). je mozne ze to nebude celkom bezbolestne
a budu potrebne nejake rucne zasahy a zmeny.
posledna moznost je potom previest vsetko rucne. tu predpokladam, ze mate sql skript pomocou ktoreho ste vytvarali strukturu.
pri prepisovani budete musiet zapracovat na:
-skratenie identifikatorov(nazvy tabuliek, stlpcov): mysql povoluje dlzku identifikatora tusim do 50 znakov, oracle iba do 30, takze ak mate nejaky, ktory ma viac ako spominanych 30 tak to budete musiet premenovat
-vytvorit si tabulku na konverziu datovych typov, napr. : ( INT => NUMBER(38,10), VARCHAR=>NVARCHAR2 a pod.) a tu zapracovat do definicii DB tabuliek
-zabudnut na AUTO_INCREMENT - nahradit ho kombinaciou triggra a sekvence
-poriesit constraity
na vytvorenie predstavy to snad staci :)
Zkuste se podivat na Oracle SQL Developer - je zdarma a vedle programovani v Oracle umoznuje i migraci datovych struktur a ulozenych procedur z nekolika jinych databazi. A to podstatne, podporuje i MySQL:
www.oracle.com/technology/tech/migration/workbench/index_sqldev_omwb.html
Sice normalne funguje tak, ze si primo vytahne informace z data dictionary dane databaze, ale treba najdete i zpusob jak to pouzit pro skripty. Mela by tam byt i moznost ad-hoc prekladu jednotlivych SQL prikazu.
Dokumentace SQL Developeru: download.oracle.com/docs/cd/E12151_01/doc.150/e12152/migration.htm
I kdybyste nakonec SQL Developer nepouzil, bude se vam hodit dokumentace pro migraci z MySQL, ktera popisuje hlavni rozdily na ktere si dat pri migraci pozor:
download.oracle.com/docs/cd/E12151_01/doc.150/e12155/toc.htm
Někdo tady zmínil Sybase PowerDesignera...
Já používám Power Architecta (opensource, Java aplikace, http://www.sqlpower.ca/page/architect ) a umí právě i stavbu databázového modelu z existující databáze a její opětovné vytvoření... MySQL i Oracle podporuje, instalace snadná a pokud s DB pracujete, tak bude prográmek užitečný i dál...
Tiskni
Sdílej: