Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zdravim vas panove resim takovy problem s dodanim routeru pro adsl(podpora Anix B na kyslika), ktery by umel shaping. Respektive efektivne rozdelit pasmo na nekolik PC. Coz pomoci QoS nepujde udelat. Tak me napadlo pouzit nejaky router, do ktereho se da naprat OpenWRT a tam nahodit HTB omezovace. Nenasel jsem totiz zadny router ktery by umel v zakladu shaping. Mate s nejakou masinkou zkusenosti? Muzete neco doporucit?
Mozna Asus wl-600g. Viz openwrt & asus wl600-g.
Ja mam Asus wl-500g premium (ADSL modem mam separatne) oflashovan s dd-wrt. HTB podporuje, jenom je to lepsi nakonfigurovat pres command line nez pres web interface (asi mesic-dva jsem to pouzival, pak jsem zjistil ze to nepotrebuji ). Jinak funguje to vic nez rok spolehlive, "odstrelit" se to da jenom poradnym pretizenim (pustit zaroven unrar bez nice, tahat pres wifi sambu z USB disku, tahat nejake data zvenku atd.).
Diky za reakci nevypada spatne. O nem jsem jiz cetl tady na abccku v jednom blogu. Odrazuje me ale cena. Ktera si nestoji zrovna v porovnani s konkurenci dobre. Ale zase je u nej zarucena podpora openWRT. Priklanel bych se k D-Linku DSL-2641B http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63659 jenze na openwrt strankach jej neuvadi ani v sekci HW. Pak se mi zamlouva Ovislink WT-2000ARM http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43787 jenze opet na openWRT zadna zminka.
Tiskni
Sdílej: