abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:44 | IT novinky

    Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | IT novinky

    Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 02:11 | Komunita

    Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Zajímavý článek

    Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    včera 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.1. 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    6.1. 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    6.1. 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (10%)
     (22%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (55%)
    Celkem 292 hlasů
     Komentářů: 7, poslední dnes 15:35
    Rozcestník

    Dotaz: Nagios 2 - centreon 1.4

    1.9.2009 14:08 Jakub Heinz
    Nagios 2 - centreon 1.4
    Přečteno: 239×

    Dobry den. Chtel bych se zeptat, zda nekdo vi jak presne funguji dependencies (zavislosti) v Nagiosu?  Predpokladal jsem ze pokud nastane schoda, tj. nadrizeny host je down a podrizeny host je down, system neposle upozorneni. Ale tak se nedeje. Diky Jakub

    Odpovědi

    Prokop Mikule avatar 1.9.2009 14:25 Prokop Mikule | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nagios 2 - centreon 1.4

    Modifikovane stare arabske prislovi rika, ze do melounu, zeny a do Nagiosu nevidis :)

    3.9.2009 22:13 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nagios 2 - centreon 1.4
    ale vidis, aspon do nagiosu, ten ma dost na urovni dokumentaciu a core logika je velmi dobre implementovana ... viz prispevok nizsie :)
    3.9.2009 22:09 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nagios 2 - centreon 1.4
    Teoria je taka ako pisete ale prax je trosku ina. Predpokladam ze mate spravne nastevene zavislosti a vpripade poruchy na "trase" sa vygeneruju aj dalsie notifikacie. Za normalnych okolnosti ked nastane "network outage" a porucha na trase brani v monitoringu dalsich strojov, nagios oznaci prvy problematicky host ako DOWN a dalsie v rade ako UNREACHABLE. V zasade mozu nastat dve veci:

    - v konfgiguracii mate povolenu notifikaciu na nedostupne hosty (typ u)
    - nez sa dostanu vsetky hosty do spravneho stavu tak sa vygeneruje notifikacia

    V druhom pripade to je uz horsie, ale nie je to neriesitelny problem. Niekolko kapitol z dokumentacie je tomu venovanej, doporucujem aj to precitat ak ste tak este nespravili a teraz k veci. Najcastejsi dvovod preco pride notifikacia aj na hosty za "chybnym" je ze sa do problematickeho (w,d,u) stavu dostane neskorsie ako dalsie v rade a teda najprv su oznacene ako poruchove (down) a az potom ako nedostupne (unreachable). Za normalnych okolnosti funguje dependenci logika (ak neni vypnuta) a ta v pripade problemu na nejakom hoste vyziada skontrolovanie vsetkych v ceste. Aj napriek dobrej funkcnosti tejto logigky je treba mat spravne nastevenych niekolko dalsi parametrov. Dopomoct spravnej fukcnosti sa da napr pridanim ping testu na kazdy uzol v ceste (active check). Ak pouzivate "cached" checky tak prilis velky cas moze sposobovat zlyhavanie logiky, dalej to iste moze sposobovat ak zo stavu OK do WARNING/DOWN sa dostava dlho uzol, napr pre velky pocet opakovani checku alebo casu medzi nimi. Ak by ani po vsetkych nastaveniach nesla logika pre urcovanie down/unreachalble stavu tak nagios je mozne nastavit tak ze uz SOFT status povazuje za problem, ale to radsej az ako poslednu vec.

    To je co ma teraz k tomu napadlo z vlastnej skusenosti. Skuste dodat viacej detailov a mozno vas problem presnejsie identifikujeme.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.