Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Mam nejake hardwarove VoIP telefony. Obecne problem hardwarovych VoIP telefonu je v tom, ze maji casto prilis tupy software, ktery vetsinou umi akorat prilozit pevnou domenu k zadanemu cislu a to predat nakonfigurovane SIP proxy.
Predstavoval bych si, ze takovy VoIP klient by mel mit seznam prefixu cisel a zadane cislo matchovat a podle konfigurace pak zvolit odchozi SIP proxy. A take umet ENUM.
Protoze by asi bylo prilis narocne nahackovat to primo do hardwaroveho VoIP telefonu, rekl jsem si, ze by bylo dobre mit SIP proxy, ktera to bude delat za telefon. Mate nekdo s podobnym softwarovym resenim (nejlepe na bazi SER/OpenSER) nejake zkusenosti?
Asterisk..
NN
O tom, ze existuje Asterisk, vim taky. Kdyz jsem to trochu zkoumal, tak me Asterisk prisel jako nehorazna obluda, michajici vsechno dohromady, a ten SER me prisel jako lepsi volba. Kazdopadne pokud mas nejake zkusenosti z provozem Asterisku v podobne konfiguraci, tak se je rad dozvim.
* + SER = zaruceny vysledek
Už dlouho chci vyzkoušet http://www.askozia.com/pbx/, ale ještě jsem nenašel čas.
Překládat předdefinované číslo na jinou adresu umí kde co (třeba i siproxd nebo partysip). Přepisovat adresu podle prefixu by měl umět Asterisk nebo *SER (s ENUM by to mělo být obdobné). Problém s Asteriskem je, jak píšeš, že to je obluda (i bez všech těch grafických nadstaveb). Problém se SERem je, že situace kolem všech jeho živých/mrtvých forků je nepřehledná.
Pokud si vystačíš se SIP, zvolil bych SER a vybral bych si klon, který se zrovna vyvíjí.
Tiskni
Sdílej: