Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Nejsem windowsar, ale pokud widle nastrcite do domeny at uz je jakakoli, tak useri jsou automaticky brany jako useri a maji orezany prava pro tu lokalni stanici. Takze nenainstalujete soft, nemuzete provadet admin veci, menit systemove soubory na C atd.....
Pokud vim tak ve win domenach se propisuji ruzne domenove politiky, ale jak je to skrz sambu to nevim. Docela by me to taky zajimalo. Tj. napr. ze mam nejakeho usera v domene, ktery ma domenova admin prava a muze administrovat skrz domenu i lokalni stanici.
Vetsinou kdy z jsem potreboval treba nainstalovat nejakej softik, nebo provest admin veci na win stanicich, tak jsem je obehl a poresil to s lokalnim prihlasenim.
Vzhledem k tomu, ze me tento problem taky trochu zajima, tak jsem pogooglil. Na rooto jsem nasel obdobny dotaz
http://www.root.cz/diskuse/29/49232/vlakno/
Pomoci poledit.exe jsem nastavoval prava na stanicich s win98, ptz ty byli znacne blby a i presto ze byli v domene, tak useri mohli delat cokoliv. U XP jsem to neresil, ptz vysledek byl jasnej a uzivatele nemohli na stanici v domene krome bezne cinnosti nic.
Nicmene ten spodni odkaz vypada docela dobre:
http://www.osnews.com/story/6684
Domain Admins
. Tato skupina má SID končící číslem 512. Tuto skupinu si namapuješ na unixovou skupinu (třeba wheels
) a všichni členové této skupiny budou zároveň administrátory domény (jeden bohatě stačí).
Doménoví uživatelé by měli být všichni ostatní. Jsou to uživatelé, kteří patří do unixové skupiny, namapované na skupinu Domain Users
, tato skupina musí mít SID, končící číslem 513.
Pro mapování skupin se používá příkaz net groupmap
Nevím, nakolik to máš celé rozchozené. Počítače musí mít také své účty a uživatelé se při přihlašování hlásí do domény, nikoliv k "tomuto počítači". Pak funguje vše tak, jak potřebuješ. Uživatelé mají klasická osekaná uživatelská práva, domain admin má na všech počítačích plná práva.
Tiskni
Sdílej: