Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s netbookama a popřípadě jakou distribuci volíte pro ladný chod systému a vůbec jaký netb. pro linux (i když s žádným nb nebude snad s linuxem problém), rád bych pouštěl videa v HD kvalitě (720p) ale nejsem si jistý jestli to netbooky zvládnou a také jak dlouho vám vydrží baterie. Popřípadě další užitečná infa
Mnohokrát vám děkuji
Vas dotaz je velmi vseobecny.
S prehravanim videa ve full hd - avi - projekt open movie - big bunny (1920x1080) mam zkusenost v nb Toshiba NB 100 - zcela bezproblemu v dodavanych widlich a i v Mplayeru (Ubuntu 9.04). Na ext monitoru to bylo lepsi ve prospech widli a wmp. Ostatni prehravace (VLC, mp classic mirne pokulhavaly pri zmene zaberu) stejne tak Mplayer v Ubuntu. Ale na obrazovce netbooku bylo vse ok.
Je velmi pravdepodobne ze Vam v Linux distrech bezproblemu ihned pujde vsechen hw na vsemoznych nb co jsou na trhu.
Zatizeni CPU resp GPU je samozrejme podstatne vyssi nez pri statickem obsahu na obrazovce takze pocitejte s vydrzi tak maximalne 2 hodiny.
Pokud trvate na prehravani filmu tak nechte orig windows a pouzivejte WMP s k lite codec pack - dosahnete tak nejlepsiho obrazu i na externim monitoru pripadne televizi.
Pokud vsak chcete nejake Linux distro tak dle libosti do dualbootu. S Ubuntu 9.04 na uvedene Toshibe Vam vsechno pojede avsak s videem full hd uz bude obzvlaste na ext monitoru pokulhavat. Bezne avi (DVD rip) je ok.
Tiskni
Sdílej: