Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).
Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.
Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také
… více »Pořídil jsem si externí HDD Seagate 1 TB, po připojení do USB stroj nenabootuje - zůstane viset na obrazovce info o Motherboardu (tj. sekne se i bios). Jakmile však stroj připojím až po zapnutí počítače, disk funguje, dmesg jej zaznamená a lze disk připojit. V čem by mohl být problém? Na stroji je Debian stable, jádro 2.6.26-2. Problém je evidentně při bootování, úprava fstabu (včetně použití UUID) na to nemá vliv. Díky.
Ještě bych chtěl dodat, že delší dobu mám HDD MyBook 320 GB a ten funguje normálně. Mezitím jsem aktualizoval jádro na 2.6.30-1, toto nepomohlo.
Pokud rozumim dobře otázce, tak nelze při zapojeném eterním usb disku ani "vlézt do biosu". Chaos v pořadí/konfiguraci periférií bych předpokládal taky.
Přesně tak, nelze vlézt ani do biosu, nastavení fstab s tím nemá nic společného. Na stroji je pouze myš a klávesnice. Pokud nestartuji s usb diskem, disk se připojí a funguje.
Lze vzít externí disk s jinou elektronikou? Stejný disk, jiný šuplík? A tedy ověřit chování, podezření, na nestandardní "bazmek"?
(Předpokládám, že napájení toho externího disku je ze stejné větve, jako ono pc?)
Dobrá připomínka. Jiný šuplík nepomohl, ale jiná mašina ano. Nabootovalo normálně. Jelikož inkriminovaný stroj funguje ve firmě jako server, bylo by dobré, kdyby právě na tomto stroji ten disk fungoval. Kromě problémů s bootováním na tomto konkrétním stroji jsem jiný problém s usb diskem nezaznamenal.
Nepokouší, není důvod. USB disk je naformátovaný na ext.3, druhý USB disk, stejně naformátovaný je v pořádku.
Moc díky, trefa do černého. Už to funguje. To nejjednodušší řešení bývá to nejúčinnější. 
Tiskni
Sdílej: