Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Zdravim, nainstaloval som na notebook Fedoru 11. Ked pripojim mikrofon nahravanie funguje. No v zlozke /dev ho nenajdem. Neviem ci sa v gnome sam nainstaloval a v terminaly ho treba namontovat? Prosim poradte co robit.
Dakujem
Ok takze. Mam Vistu a na nej cez VirtualBox a Fedoru 10, tam v /dev mam zariadenia mixer1 mixer0 dalej tam mam nainstalovany Cvoicecontrol, ktory funguje. Paraelne s Vistou mam Fedoru 11 na ktorej mi v zlozke /dev nenajde mixer1 mixer0. Pri spusteni cvoicecontrol spusti hlasku: No mixer devices available!
Please purchase a sound card and install it! pritom v gnome rozpozna mikrofon a ide aj nahravat...
[petr@nt ~]$ ls -l /dev/snd/ celkem 0 crw-rw----+ 1 root audio 116, 6 5. zář 19.19 controlC0 crw-rw----+ 1 root audio 116, 5 5. zář 19.19 hwC0D0 crw-rw----+ 1 root audio 116, 4 5. zář 19.20 pcmC0D0c crw-rw----+ 1 root audio 116, 3 5. zář 21.28 pcmC0D0p crw-rw----+ 1 root audio 116, 2 5. zář 19.19 timer [petr@nt ~]$
:D Cvoicecontrol je software na rozpoznavanie hlasu... V alsa-mixeri by to asi neslo...:D
Caves, vdaka za radu. Ked som zadal: sudo modprobe snd_pcm_oss vypisalo : WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/alsa, it will be ignored in a future release.
WARNING: /etc/modprobe.d/alsa-base.conf line 1: ignoring bad line starting with ''modprobe'
to iste aj pri sudo snd_mixer_oss . No do zlozky /dev pribudol mixer . Ale len docasne lebo po reboot-e tam uz nie je. A nepomohlo to ani na Cvoicecontrol, stale hlasi ze nie je dostupne ziadne "mixer' zariadenie. Neviem v com je problem ci by nebol problem na inej distribucii, alebo len staci odinstalovat OSS alebo ALSU... ak hej tak ako? ked som stiahol alsa-driver, alsa-lib, alsa-plugins, alsa-tools, alsa-utils, alsa-firmware vsetko bolo z tar.bz2 ako sa taketo veci odinstluvavaju??? Diki moc....
Tiskni
Sdílej: