Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Dobry den, neznate prosim nekdo program pro linux, ktery mi po klinuti na libovolny pixel na monitoru ukaze RGB (idelani i html) kod dane barvy? Ve windows jsem na toto pouzival utilitku pixie.
kcolorchooser
má ikonku "kapátka", GIMP taky.
KDE nepouzivam. A kapatko GIMPu mi taky neposlouzi, jelikoz to bere barvu pouze z prave otevreneho obrazku. Ja potrebuji napriklad toto: Otervu si web ve FF, libi se mi nejaka barva, dejme tomu pozadi textu, otevru utilitu, kliknu ve ff na pozadi a utilita mi ukaze udaje o barve.
Zdá sa mi, že program s požadovanými funkciami sa nachádza v aj množine x-kových programov (neviem to presne popísať ale x-kových znamená tam kde patrí napr. xterm, xclock , atď ....). Tušim sa dala priblížiť časť obrazovky a po prechode kurzorom nad jednotlivé pixely výberu boli v okne programu zobrazované informácie o nich. Ale ani za nič si nemôžem spomenúť na jeho názov
Už som si spomenul. Ten program má názov xmag . Ale mám taký pocit že to nebude to pravé.
GNOME/GTK má zas prográmek gcolor2 (http://gcolor2.sourceforge.net/).
Tiskni
Sdílej: