Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Ahoj mam otazky ohledne desifrovani... 1)Kdyz mam nejaka data a zasifruju je napr AES a tato data mi nekdo ukradne tak je dekoduje? To vzdy zkusi heslo a pak se podiva zda data "davaji smysl" a nebo zda je to nesmyslna zmet zpusobena spatnym heslem? To by mu trvalo silene dlouho ne? Ale na druhou stranu Desifrovaci program nepozna zda data davaji smysl... to pozna jen clovek ten ale zase neni tak rychly...
2)Kdyz pouziju nekolikansobne sifrovani napr AES Serpent 3DES. Tak to musim 3x desifrovat. Jak ale jako utocnik poznam ktere sifrovaci algoritmy byly pouzity? To plati i pro 1. otazku. Dale...kdyz byc hto vedel... jak po prvnim desifrovani budu vedet ze je spravne? Ptam se proto ze spravny vysledek 1.desifrovani je taky jen neurcita zmet dat. (protoze data jsou jeste 2x zasifrovana)...
Diky za objasneni.
Dekuji za objasneni... Jeste bych dodal ze otazky ktere pokladam jsou ciste teoreticke a je mi jasne ze lidsky faktor predstavuje nejvetsi hrozbu. Jen mi jeste neni jasne proc je nekolikanasobne sifrovani hloupost? Dekuji
Tenhle postup je asi pouzitelny jen na rozbalovani/sbalovani archivu.TrueCrypt má možnost šifrovat Rjindaelem, Twofishem a Serpentem najednou.
2610/(1000000*60*60*24*365)
), takže obě dvě hesla budete louskat nejdéle devět let (4,5 roku to první, podle hlavičky poznáte, že jde o TC disk, a jeho heslo pak budete louskat dalších nejvýše 4,5 roku). Přitom ale když budete šifrovat jenom jednou, a heslo prodloužíte o jeden znak na 11, bude rozlousknutí za stejných podmínek trvat v nejhorším případě přes sto let (2611/(1000000*60*60*24*365)
), pokud ponecháte desetiznakové heslo, ale použijete malá i velká písmena, bude to víc jak čtyři tisíciletí ((2*26)10/(1000000*60*60*24*365)
).
Kdyz mam nejaka data a zasifruju je napr AES a tato data mi nekdo ukradne tak je dekoduje? To vzdy zkusi heslo a pak se podiva zda data "davaji smysl" a nebo zda je to nesmyslna zmet zpusobena spatnym heslem? To by mu trvalo silene dlouho ne? Ale na druhou stranu Desifrovaci program nepozna zda data davaji smysl... to pozna jen clovek ten ale zase neni tak rychly...Třeba TrueCrypt to zkusí tím heslem rozšifrovat, a pokud mu z toho vypadne jeho validní hlavička, tak to považuje za správné.
Tiskni
Sdílej: