Minetest (Wikipedie), tj. multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, se přejmenovává na Luanti.
Minulý týden byl představen (YouTube) Rocky Linux from CIQ (RLC) aneb Rocky Linux s komerční podporou od společnosti CIQ. Cena podpory je 25 000 dolarů ročně bez ohledu na počet jader CPU, serverů nebo virtuálních počítačů.
Byla aktualizována časová osa podpory Manifest V2 v Chrome, tj. verze API rozšíření webových prohlížečů. V průběhu týdnů budou rozšíření Chrome používající tuto verzi deaktivována a uživatelům budou doporučeny alternativy používající Manifest V3. Uživatelé Chrome si mohou pomocí "chrome://extensions/" zjistit, kterých rozšíření se to týká. Například také uBlock Origin. Podporu Manifest V2 v Chrome bude možné dočasně prodloužit nastavením ExtensionManifestV2Availability.
Sada nástrojů Distrobox pro spouštění libovolných linuxových distribucí v terminálu pomocí kontejnerů byla vydána ve verzi 1.8.0.
Byly zpracovány a zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2024. Přistupovat k nim lze přímo z programu, kde jsou také odkazy na prezentace, nebo z YouTube.
Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Zdravim vsechny,
potrebuji vyresit problem s importem mysql dumpfile (.sql) do nove databaze a lisi se mi tam jmena tabulek.
Situace: RHEL 4.0 groupware (phprojekt) pise pres apace a php do databaze: mysql v.4, nainstaloval jsem novy server RHEL 5, s mysql 5 a novou verzi pHprojekt groupware a potreboval bych 'pretahat' data ze stare databaze do nove. Bohuzel se mi lisi nazvy tabulek v databazi - ve stare databazi je napr tabulka jmenem 'users' a v nove databazi 'phpr_users'.
Po importu dumpfile stare databaze do nove mi to tam proste prihodilo ty stare tabulky a do novych nic nezapsalo. Takze jsem mel v nove databazi
-nove tabulky (prazdne) s jmenome phpr_*
-stare tabulky (plne dat) s nazvy bez 'phpr_*)
Zkusil jsem nove prazdne tabulky smazat a tabulky importovane ze stare databaze proste prejmenovat na nove nazvy s phpr_* (jasne, prasarna, takyze to nejede, tabulky maji odlisne struktury urcite).
Jedine co me napada je exportovat data ze starych tabulek to .txt souboru napr a ty postupne nahravat do novych tab. v nove databazi. Ale je to hodne kostrbate a verim ze by to slo i jednoduseji.
Jak jste jiz zrejme pochopili z textu, jsem mysql total lama, prosim o radu. Vim, ze 'rtfm' ale casu je malo, ach jo.
Predem dekuji za tipy, rady, triky, odkazy, cokoli.
S pozdravem ....
Existuje-li vazba 1:1 (database:* == database:phpr_*),
asi bych použil sed, awk, perl na dumpfile.
Přiznám se, že si syntaxi přesně nepamatuji (u MySQL)
Tiskni Sdílej: