19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli se někdo setkal s tím, že mu po spuštění systému "spadne" Glipper, nebo Lepící poznámky. Přidal jsem si je na horní lištu. Někdy spadnou, někdy ne. Je to zvláštní chyba. Mám Mandrivu 2009.1 Gnome.
já jsem se s tím setkal na Fedoře (u Glipperu), pomohla úprava /usr/lib(64)/glipper/glipper, přidání sleep (30)
#!/usr/bin/env python # # (C) 2007 Sven Rech. # Licensed under the GNU GPL. import time time.sleep(30)
hned na začátek souboru.
#!/usr/bin/env python
#
# (C) 2007 Sven Rech.
# Licensed under the GNU GPL.
import time
time.sleep(30)
Ještě jsem zjistil, že mi po spuštění systému někdy nejde zvuk. Když jde, tak je nějaký přebuzený. Nezávisle na nastavení hlasitosti. Přibližně kolem 500Hz. Je to nějaké zvláštní.
Jak zrušit pulseaudio? Jsem začátečník. Pls...
Zatím děkuji. Zkusím něco vyšmoulit...
Tak odinstalování pulseaudio skončilo přeinstalováním celé mandrivy. Po restarru psal chybu v nějakém souboru a nešlo s tím nic dělat. Vyskakovala mi hláška, že Vaše sesení trvalo méně než 10 vteřin... nebo tak nějak.
Při instalaci jsem odebral možnost povolit pulseaudio, takže se ani neinstalovalo. Teď jede jenom alsa a zvuk je přebuzený ještě víc. I když mám staženou hlasitost na čtvrtinu.
Ale má to jednu výhodu. Přestaly padat ty Lepící poznámky a Glipper.
Zvuk je zkreslený u filmů a mp3 soub. V jakémkoli přehrávači. Audio CD jsem zatím nezkoušel. Jsem mechanik MAR - o amplitudě audiosignálu něco vím. Jsou přebuzené všechny výstupy za zvukovky. Slucátka i linka. Ve widlích mi to valí normálně. I v ubuntu to šlo.
Ještě je zvláštní, že ten "tahový potenciometr" se chová logaritmicky. Od 0 do 3/4 se skoro nic neděje a v poslední 1/4 to skokově zesílí.
Tiskni Sdílej: