Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli se někdo setkal s tím, že mu po spuštění systému "spadne" Glipper, nebo Lepící poznámky. Přidal jsem si je na horní lištu. Někdy spadnou, někdy ne. Je to zvláštní chyba. Mám Mandrivu 2009.1 Gnome.
já jsem se s tím setkal na Fedoře (u Glipperu), pomohla úprava /usr/lib(64)/glipper/glipper, přidání sleep (30)
#!/usr/bin/env python # # (C) 2007 Sven Rech. # Licensed under the GNU GPL. import time time.sleep(30)
hned na začátek souboru.
#!/usr/bin/env python
#
# (C) 2007 Sven Rech.
# Licensed under the GNU GPL.
import time
time.sleep(30)
Ještě jsem zjistil, že mi po spuštění systému někdy nejde zvuk. Když jde, tak je nějaký přebuzený. Nezávisle na nastavení hlasitosti. Přibližně kolem 500Hz. Je to nějaké zvláštní.
Jak zrušit pulseaudio? Jsem začátečník. Pls...
Zatím děkuji. Zkusím něco vyšmoulit...
Tak odinstalování pulseaudio skončilo přeinstalováním celé mandrivy. Po restarru psal chybu v nějakém souboru a nešlo s tím nic dělat. Vyskakovala mi hláška, že Vaše sesení trvalo méně než 10 vteřin... nebo tak nějak.
Při instalaci jsem odebral možnost povolit pulseaudio, takže se ani neinstalovalo. Teď jede jenom alsa a zvuk je přebuzený ještě víc. I když mám staženou hlasitost na čtvrtinu.
Ale má to jednu výhodu. Přestaly padat ty Lepící poznámky a Glipper.
Zvuk je zkreslený u filmů a mp3 soub. V jakémkoli přehrávači. Audio CD jsem zatím nezkoušel. Jsem mechanik MAR - o amplitudě audiosignálu něco vím. Jsou přebuzené všechny výstupy za zvukovky. Slucátka i linka. Ve widlích mi to valí normálně. I v ubuntu to šlo.
Ještě je zvláštní, že ten "tahový potenciometr" se chová logaritmicky. Od 0 do 3/4 se skoro nic neděje a v poslední 1/4 to skokově zesílí.
Tiskni
Sdílej: