Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Ahoj,
mám takový plán: Linux, v něm rozchodit virtuální stroj s WinXP+VisualStudio.
Dotaz: má s tím někdo zkušenosti? půjdem v tom programovat?
Díky za jakékoliv podněty.
Milan
Ja mam XP pod Debianem ve VirtualBoxu, obcas tam neco ve VS delam a zadne problemy jsem nepozoroval... Nevim jak nejake narocnesi veci, ja vetsinou delam v C a na to mi staci Linux. Zalezi take v cem chces delat, hodne veci (C++, C#) jde i pod aplikacema v Lin.
nee, vy jo? myslíte že na tom pojede VisualStudio?
m.
Ahoj,
velmi hodně jsem s tím kdysi takto pomocí VMware pracoval (a brzo začnu zase) - sice pouze Visual C++, vše (doplňování kódu, build, debugger) bylo to bez problému, ale s 3x ale:
1. pokud nemáš nejnovější verzi VMware a používáš sdílený adresář pro object files ($(IntDir), Intermediate Directory), může se ti s C++ stát toto. Opraveno to bylo ve VMware Fusion 2 Beta 2, což by asi mělo korespondovat s Workstation 6.5 a novější (popř. nejnovější Player). Pokud se ti to taky stane, prostě změň "Intermediate Directory" na nějaký lokální adresář (C:\...). Zdrojáky i "Output Directory" (EXEáče) mohou klidně být na sdíleném adresáři i se staršími verze, které mají tento bug. Opět připomínám, že mluvím o VMware. Jak jsou na tom se sdílenými adresáři ostatní (VirtualBox), nemám nejmenší tušení.
2. pokud budeš mít přes sdílené adresáře hodně zdrojáků, bude kompilace o něco pomalejší. Ne jak šnek, ale když nabootuješ do Win XP nativně, tak je u větších projektů cítit rozdíl. Na druhou stranu na nějaké menší domácí úkoly tu pomalost nepostřehneš.
3. pokud chceš zkoušet vyvíjet a následně měřit paralelizaci, buď budeš muset přiřadit VM více než jedno jádro, nebo pokud to nejde bootovat nativně.
Jinak v sestavě "celý projekt na VMware sdíleném disku, Visual Studio ve Windows XP fullscreen VM" jsem kdysi dělal 14 dní od rána do večera, a jelo to bez problémů, v podstatě jsem zapomněl, že nejedu na Windows a že to je ve virtuální mašině.
Opět opakuju, že to co jsem psal jsou zkušenosti pouze s VMware.
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: