Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ahoj,
mám takový plán: Linux, v něm rozchodit virtuální stroj s WinXP+VisualStudio.
Dotaz: má s tím někdo zkušenosti? půjdem v tom programovat?
Díky za jakékoliv podněty.
Milan
Ja mam XP pod Debianem ve VirtualBoxu, obcas tam neco ve VS delam a zadne problemy jsem nepozoroval... Nevim jak nejake narocnesi veci, ja vetsinou delam v C a na to mi staci Linux. Zalezi take v cem chces delat, hodne veci (C++, C#) jde i pod aplikacema v Lin.
nee, vy jo? myslíte že na tom pojede VisualStudio?
m.
Ahoj,
velmi hodně jsem s tím kdysi takto pomocí VMware pracoval (a brzo začnu zase) - sice pouze Visual C++, vše (doplňování kódu, build, debugger) bylo to bez problému, ale s 3x ale:
1. pokud nemáš nejnovější verzi VMware a používáš sdílený adresář pro object files ($(IntDir), Intermediate Directory), může se ti s C++ stát toto. Opraveno to bylo ve VMware Fusion 2 Beta 2, což by asi mělo korespondovat s Workstation 6.5 a novější (popř. nejnovější Player). Pokud se ti to taky stane, prostě změň "Intermediate Directory" na nějaký lokální adresář (C:\...). Zdrojáky i "Output Directory" (EXEáče) mohou klidně být na sdíleném adresáři i se staršími verze, které mají tento bug. Opět připomínám, že mluvím o VMware. Jak jsou na tom se sdílenými adresáři ostatní (VirtualBox), nemám nejmenší tušení.
2. pokud budeš mít přes sdílené adresáře hodně zdrojáků, bude kompilace o něco pomalejší. Ne jak šnek, ale když nabootuješ do Win XP nativně, tak je u větších projektů cítit rozdíl. Na druhou stranu na nějaké menší domácí úkoly tu pomalost nepostřehneš.
3. pokud chceš zkoušet vyvíjet a následně měřit paralelizaci, buď budeš muset přiřadit VM více než jedno jádro, nebo pokud to nejde bootovat nativně.
Jinak v sestavě "celý projekt na VMware sdíleném disku, Visual Studio ve Windows XP fullscreen VM" jsem kdysi dělal 14 dní od rána do večera, a jelo to bez problémů, v podstatě jsem zapomněl, že nejedu na Windows a že to je ve virtuální mašině.
Opět opakuju, že to co jsem psal jsou zkušenosti pouze s VMware.
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: