abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: Převod mp4 do flv

    Ratoncito avatar 12.9.2009 19:13 Ratoncito | skóre: 19 | blog: Foso
    Převod mp4 do flv
    Přečteno: 1153×

    Jak to mám převést tak aby to mělo dobrou kvalitu? Ať nastavím co nastavím tak video má 360kb/s a zvuk 64kb/s. Já potřevuji video 1500kb/s a zvuk 128kb/s.

    Používám toto:

    ffmpeg -i input.mp4 -b 1500 -r 25 -s 640x352 -deinterlace -ab 128 -ar 44100 -ac 1 output.flv

    OS: ArchLinux, WM: Compiz-fusion | Na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!!!

    Odpovědi

    12.9.2009 22:17 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Převod mp4 do flv
    Tak předně, pokud nemá dobrou kvalitu vstupní video, tak v žádném případě nemůže mít dobrou kvalitu výstupní video. Proto může být dost dobře zbytečné zadávat snímkovou frekvenci (pokud není u vstupu větší než 25 fps, tak nemá cenu explicitně vynucovat 25), pokud je vstupní rozlišení menší nebo rovno 640x352, rovněž je zbytečnost jej vynucovat, pokud je video a audio bitrate vstupu menší než 1500 respektive 128, rovněž z toho lepší kvalitu nevykouzlíš tím, že zadáš vyšší bitrate výstupu. Je taky možné, že to vstupní video je tak nekvalitní nebo komprimovatelné, že kodér není schopen bitrate 1500 kb/s dosáhnout ani při nejvyšší možné kvalitě. (A pokud video není prokládané, tak -deinterlace to taky jenom pokazí.)

    Pak je tady ta věc, že Flash přehrávač umí MP4 (s H.264, nikoli SP/ASP videem) přímo, konverze do FlashVidea tedy není nutná v případě, že parametry vstupního videa jsou přijatelné (tedy video bitrate <=1500 kb/s atd.) Je tedy možné, že by úplně stačilo použít stávající soubor, převodem do jiného formátu se jenom zbytečně ztrácí kvalita.

    Ale když už je tedy konverze nutná, pak je problém, že v tvém příkazu nikde nevidím specifikované audio a video kodéry. Ty bych rozhodně zadal. Jako video kodér bych zvolil x264 (-vcodec libx264, určitě ne FLV1/H.263, to je přežitek), jako audio kodér buď FAAC (-acodec libfaac), nebo LAME (-acodec libmp3lame). A když ti jde o kvalitu (při daném datovém toku, samozřejmě pokud nejde o live streaming), tak jedině dvouprůchodové kódování. Jako kontejner bych ale stejně zvolil MP4 místo FLV. Flash používá pro H.264 video F4V (založený na MPEG-4 Part 12), což není totéž, jako starý FLV pro H.263. Ale lze použít právě i MP4. Klasický FLV s H.263 videem už je dneska prostě zastaralý, se špatným poměrem kvalita/bitrate a tedy není moc důvod jej ještě používat.
    Ratoncito avatar 13.9.2009 17:13 Ratoncito | skóre: 19 | blog: Foso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Převod mp4 do flv
    Díky, dosáhl jsem 800kb/s, už se na to celkem dá dívat; přehrávač který používám si bohužel s mp4 neporadí :-(. Input.mp4 má ty hosnoty které jsem tam napsal, a to že přicházím o kvalitu vím, bohužel nevidím jinou možnost.
    OS: ArchLinux, WM: Compiz-fusion | Na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!!!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.