Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.
Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.
Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.
Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.
Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.
Společnost Apple slaví padesáté narozeniny. Založena byla 1. dubna 1976.
FreeTube, desktopový klient pro YouTube využívající lokální API, byl vydán ve verzi 0.24.0. Toto velké opravné vydání implementuje SABR (Server-Based Adaptive Bit Rate), což řeší část nedávných problémů s načítáním videí z YouTube, a aktualizuje základní komponenty jako Electron nebo přehrávač Shaka Player.
Je tu opět apríl. O víkendu zmizel kamion s 12 tunami tyčinek KitKat. Firmy to využívají k aprílovým žertům. Groupon má super akci. Koupíte 1 tyčinku a dostanete 100 zdarma. Ryanair si přelepil letadla. Šéf Outlooku se ptá, proč mají v baráku 14 beden tyčinek KitKat (𝕏). Prusa Research představuje Prusa Pro ACU a vysvětluje proč přílišné sušení škodí vaším filamentům. Telefon Sony Xperia má miliónnásobný zoom (𝕏). PC.net představil Super Ultrabox 2600 se zajímavými parametry. Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem s umělou inteligencí (AI) ChatGPT, získala od investorů 122 miliard USD (2,6 bilionu Kč). Hodnota společnosti tak dosáhla 852 miliard dolarů (více než 18 bilionů Kč). Nejnovější kolo investování se stalo největší, jaké zatím firma uskutečnila, a peníze mají posílit ambiciózní plány rozšíření výpočetní kapacity, datových center a nábor talentů.
Zdravím,
rozhodl jsem se, že si postavím HTPC.
Protože zatím nemám na hardware dostatek prostředků, tak jsem se rozhodl, že se zatím budu zabývat tím, jaký software na něj nasadím.
Nejvíce se mi líbí XBMC, tak jsem si ho nainstaloval na svůj notebook s Archlinuxem. Funguje dobře až na jednu dle mého názoru základní věc - po vložení DVD do mechaniky mi ho odmítá přehrát - vždy se objeví hláška, abych vložil do mechaniky médium ...
Trochu jsem hledal na netu a ve fóru XBMC jsem se dočetl, že je na vině je knihovna libcdio, kterou mám nainstalovánu ve verzi 0.81 a se kterou jsou výše zmíněné problémy. Řešením je downgrade na verzi zřejmě 0.78 a nižší, což provést nemohu, protože jsem si promazal nabobtnalou balíčkovou cache.
Chtěl jsem se zeptat, zda-li toto multimediální centrum někdo nepoužívá, jestli se nesetkal s tímto problémem a jestli o výše uvedeném neví něco bližšího, případně jestli nemá nějaký jiný tip na pěkné GUI a systém pro HTPC (ještě jsem zkoušel Moovida, ale ten je hrozně hardwarově náročný).
Koncem října vyjde nová verze, ale nedělám si iluze, že by se tímto někdo zabýval (alespoň jsem nikde o tomto problému u připravované nové verze nenašel žádnou zmínku, i když jsou bugreporty jak u Archu tak i u XBMC podány).
Sorry, koukám, že mělo bejt v titulku PŘEhrávání ...
Tiskni
Sdílej: