Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravim, snažim se zkompilovat PHP ale jedne věci nerozumim, když zkompiluji a nainstaluji PHP a kouknu na phpinfo() je tam normalne GD, ale kdyz pak zadam:
apt-get install php5-memcache
a pak znovu kouknu na phpinfo() tak uz tam neni a víc věcí je jinak. Jak je to možné já chtěl jen doinstalovat memchache a ne všechno převorat... Díky
Pokud ručně zkompiluješ php a pak ho přepíšeš distribučním balíkem tak se nediv. Ten modul do php má určitě závislost samotné php. Nemůžeš kombinovat vlastní kompilaci a systémové balíky.
Jo tak nějak jsem si myslel že to je, jenže já vůbec nikde nenašel jak mám zkompilovat php a dostat do něj
Memcache extension ImageMagick library phpinfo
Tyhle tři jsem nikde nenašl jak je přidat do PHP, jako že např: --with-phpinfo nejde a nenašel jsem nic podobnyho ani u ostatnich. Nevíte někdo jak na to?
phpinfo je pokud vím pevnou součástí jazyka a vypisuje aktuální konfiguraci. Neviděl sem, že by to někdy nefungovalo (nebylo zakompilováno).
Co se týče těch dalších dvou rozšíření, nejsou součástí PHP, ale knihovny PECL - k jejich instalaci nemusíš rekompilovat PHP.
http://cz2.php.net/memcache
http://cz2.php.net/imagick
Nezmiňuješ se, jaké používáš distro, ale bude to zjevně debian based - na Ubuntu i Debianu rozhodně všechny knihovny, co požaduješ jsou jako balíčky - takže rada: nekompiluj.
Chybí něco ještě po následujícím příkazu?
apt-get install php5-memcache php5-gd php5-imagick
Jedná se o Ubuntu 8.04, ten ma sice balicky, ale v nich neni prave napriklad: phpinfo, ten je az od verze 5.3 a tu jsem pro ubuntu nenasel. Dale jsem postradal:
Bundled GD extension
To neni součástí php5-gd
phpinfo je zakladni funkce php (v core), takze se nainstaluje pomoci apt-get install php5, na ubuntu 8.04 sem pracoval hodne dlouho, GD knihovny take nainstalujes apt-get install php5-gd.
co se tyce ImageMagicku tak lze zkompilovat jako modul do php proti aktualnimu php. Stahnes balik http://pecl.php.net/package/imagick, rozbalis, vlezes tam,
prikazy:
phpize
./configure
make
v nejake slozce to vytvori modul *.so a ten pak nahrajes do php, do php.ini vlozis treba
zend_extension=/usr/lib/php5/20060613+lfs/xdebug.so
phpinfo, pokud je to ta funkce co vypisuje konfiguraci PHP tam určitě je (viz. můj post i post errora)... popiš kdyžtak co to (ne)dělá.
Co se týče GD, tak to samé - rozhodně všechno kolem PHP rozjedeš z balíčků a myslím, že to je lepší varianta, než kompilovat (už kvůli aktualizacím).
Nahoď konkrétní problémy s balíčky - určo to pořešíme
Tiskni
Sdílej: