Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Dobry den. Prosim o pomoc ci nasmerovani kde delam chybu. Mam OpenOffice 3.0.1. Ubuntu 9.04. V Write si vytvorim dokument. Vlozim obrazek a pomoci volby hypertextovy odkaz pridam na obrazek adresu https://www. atd. Dam export do pdf. Vse je v poradku az na ten odkaz. Nefunguje. Vzdy mam pred nim cestu v podobe file:///cesta na disk h/https://www.a vlastni adresa. Windows to nerozlusti a linux mi hlasi nekorektni adresu kterou nelze otevrit. Stejny problem nastane pokud chci dat hyper odkaz na text. Totozna chyba. Poradite mi kde je nebo kde delam chybu?
Dej sem link na ukázkový soubor (či ho připoj), podíváme se. Stačí ta část s odkazem.
Prikladam test soubor. Dela mi to vzdy a u vseho.
Dejte sem prosím ještě ten soubor v Open Office, z toho PDF to nepoznáme.
Tady je.
Nejak to hodilo chybu a odeslo bez prilohy. Posilam znovu.
Server blbne. Neposila prilohy a hazi jen chyby. Pokusim se odeslat po chvili.
Nejde to. Jdykoliv poslu *.odt server hlasi chybu. Muzu poslat nekam na mail.
Zkus ho zazipovat, možná se mu nelíbí koncovka.
Potreti.
Zdá se, že to máte správně a v OOo je bug. Příslušný chlívek totiž nese název "URL", avšak odkaz si editor vykládá relativně a také jej tak exportuje do PDF. Původ bych hledal v onom "Procházet", které je vedle chlívku a které implikuje relativní odkaz. Když soubor ODT rozbalím a podívám se do souboru
content.xml
najdu tam
<draw:a xlink:type="simple" xlink:href="http://www.paypay.com?frm=8100956369">
což je správně, ale do toho PDF se to prostě správně neexportuje... chce to tedy ohlásit chybu vývojářům.
P. S. Vy jste tam měl https; já jsem to v rámci experimentů změnil na http, proto výše zmíněný výsledek.
Dekuji,
nahlaseno.
Tiskni
Sdílej: