Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Dobry den. Prosim o pomoc ci nasmerovani kde delam chybu. Mam OpenOffice 3.0.1. Ubuntu 9.04. V Write si vytvorim dokument. Vlozim obrazek a pomoci volby hypertextovy odkaz pridam na obrazek adresu https://www. atd. Dam export do pdf. Vse je v poradku az na ten odkaz. Nefunguje. Vzdy mam pred nim cestu v podobe file:///cesta na disk h/https://www.a vlastni adresa. Windows to nerozlusti a linux mi hlasi nekorektni adresu kterou nelze otevrit. Stejny problem nastane pokud chci dat hyper odkaz na text. Totozna chyba. Poradite mi kde je nebo kde delam chybu?
Dej sem link na ukázkový soubor (či ho připoj), podíváme se. Stačí ta část s odkazem.
Prikladam test soubor. Dela mi to vzdy a u vseho.
Dejte sem prosím ještě ten soubor v Open Office, z toho PDF to nepoznáme.
Tady je.
Nejak to hodilo chybu a odeslo bez prilohy. Posilam znovu.
Server blbne. Neposila prilohy a hazi jen chyby. Pokusim se odeslat po chvili.
Nejde to. Jdykoliv poslu *.odt server hlasi chybu. Muzu poslat nekam na mail.
Zkus ho zazipovat, možná se mu nelíbí koncovka.
Potreti.
Zdá se, že to máte správně a v OOo je bug. Příslušný chlívek totiž nese název "URL", avšak odkaz si editor vykládá relativně a také jej tak exportuje do PDF. Původ bych hledal v onom "Procházet", které je vedle chlívku a které implikuje relativní odkaz. Když soubor ODT rozbalím a podívám se do souboru
content.xml
najdu tam
<draw:a xlink:type="simple" xlink:href="http://www.paypay.com?frm=8100956369">
což je správně, ale do toho PDF se to prostě správně neexportuje... chce to tedy ohlásit chybu vývojářům.
P. S. Vy jste tam měl https; já jsem to v rámci experimentů změnil na http, proto výše zmíněný výsledek.
Dekuji,
nahlaseno.
Tiskni
Sdílej: