Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.
Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.
Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Stav: Nastavit oprávnění „/scriptfiles“ na „777“
Příkaz: SITE CHMOD 777 scriptfiles
Odpověď: 550 CHMOD 777 scriptfiles: Operation not permittedStav: Nastavit oprávnění „/server.cfg“ na „777“
Příkaz: SITE CHMOD 777 server.cfg
Odpověď: 200 SITE CHMOD command successful
Stav: Přijímám výpis složky...... ### Zamaskovat skutecne jmeno uzivatele souboru/adresare DirFakeUser on pepa ### Zamaskovat skutecne jmeno skupiny souboru/adresare DirFakeGroup on pepagroup ### Zamaskuje nastaveni prav na souboru DirFakeMode 0000 ...Máš povolený chmod u uživatele? Nebo na celým serveru? :
# pro uživatele :
<Limit SITE_CHMOD>
AllowUser ftpadmin
DenyAll
</Limit>
# pro všechny :
<Limit SITE_CHMOD>
AllowAll
</Limit>
Je to první odkaz v googlu, který jsem ti včera posílal ... ProFTPD mini-HOWTO - Umask
Tiskni
Sdílej: