Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Mám Mandrivu 2009.1 a KDE 4. Na ploše si umístím ikony (koš, Můj adresář atd..), po příštím spuštění jsou schované pod lištou. Zkoušel jsem uzamknout ikony (nejde s nima pohybovat na ploše), ale po příštím startu jsou opět pod lištou (uzamčené). Musím je odemknout, přemístit a zase uzamknout. Což vydrží pouze do vypnutí počítače.
Co s tím? Nechci aby se samovolně pohybovaly, chci aby zůstaly na svých místech.
Co pouzivas za zobrazeni plochy? Plasma widgety nebo Pohled na slozku?
Zkus se prepnout na "Pohled na slozku" (v prave tlacitko na plochu->Nastaveni Pracovni plocha->Typ->Pohled na slozku) nebo pokud mas starsi KDE (4.2.2 nebo 4.2.4) zkus se to dat na novejsi 4.3 (viz. http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=11177.msg66444 )
Používám Pohled na složku. Zkusil jsem to přepnout na Pracovní plochu a zmizely mi všechny ikony. Tak jsem to přepnul zpět. Ikony se objevily pod lištou, tak jsem je vytahal ven a umístil na místo.
KDE mám 4.2.4.
Koukal jsem na tu aktualizaci (KDE 4.3.1), ale odradilo mě to množství problémů s kterými se uživatelé potýkají. Nerad bych aby se mi to podělalo ještě víc. Pokud to budu dělat, vyhradím si na to zvláštní disk. Mám ještě někde v šuflíku jeden.
Pokud to nevyřeším nějakým jednoduchým způsobem, počkám na Mandrivu 2010, která výjde 15. října. Tam snad to bude vyřešené.
Jinak jsem si všim, že ikony samy od sebe cestují. Za odpoledne se mi pohnuly o jednu pozici doleva.
Tiskni Sdílej: